WordPress zdobywa rynek

Nowoczesne systemy zarządzania treścią na stronie już dawno zdominowały rynek. Współcześnie, każdy, kto chce mieć własną stronę internetową nie myśli nawet o tym, aby ją robić samemu. Lwią część powtarzalnych części kodu strony zostały już napisane i zebrane w bazach danych tworząc rewelacyjne systemy obsługi treści.

Hostingi wyspecjalizowane pod kątem systemu WordPress

hosting pod wordpressTaką najbardziej popularną i najbardziej złożoną usługą zarządzania treścią jest WordPress. Obecnie w tym systemie można stworzyć i zarządzać dowolną stroną internetową i to w sposób, jaki jest zrozumiały nawet dla osób, które nie miały wcześniej nic wspólnego z tworzeniem stron internetowych. W WordPressie można tworzyć strony i zarządzać ich treścią poprzez dodawanie lub usuwanie wątków. Jedyne czego potrzeba do prowadzenia strony w tym systemie to odpowiedni hosting pod wordpress, który oferują niektórzy dostawcy usług. WordPress to system stworzony w PHP i obsługujący bazy danych SQL, więc aby mógł w ogóle działać, to dany serwer usług hostingowych powinien udostępnić ich obsługę na swoim serwerze. WordPress do działania potrzebuje jeszcze także nowoczesnego szyfrowanego protokołu transmisji danych, jednak z tym nie powinno być problemu, gdyż jest to obecnie standard w usługach hostingowych. Na tak przygotowanym serwerze można dopiero postawić ten system. Wielu usługodawców oferuje również ten system wraz z usługą hostingową co oszczędza sporo czasu na instalacje systemu.

W systemach obsługi treści pracuje się bardzo dobrze. Są wyjątkowo intuicyjne i można w nich stworzyć, właściwie dowolną stronę WWW. Wiele gotowych wzorów stron można wykorzystać jako szablon i to całkowicie za darmo. Takie podejście twórców tych systemów zagwarantowało im popularność i to do tego stopnia, że obecnie nie można bez nich żyć.