Wrocławskie kliniki leczące choroby alkoholowej

 

Od wielu lat zajmowałam się terapią uzależnień. Z wykształcenia jestem psychiatrią klinicznym i specjalizuję się w naprawdę trudnych i wymagających przypadkach. Prowadziłam wiele terapii grupowych, które pomagały moim pacjentom radzić sobie z uzależnieniami.

Klinika lecząca chorobę alkoholową we Wrocławiu

leczenie alkoholizmu WrocławKilka tygodni temu, zostałam poproszona o prowadzenie grupy wsparcia w jednej z klinik w naszym mieście. Jeśli chodzi o efektywne leczenie alkoholizmu we Wrocławiu to on jako miasto mógł wiele zaoferować w tej dziedzinie, gdyż znajdowała się tutaj bardzo duża liczba specjalistów oraz różnych ośrodków. W jednej z zaprzyjaźnionych klinik miałam poprowadzić zajęcia terapeutyczne. Zgodziłam się bez wahania, gdyż terapia uzależnień jest bliska moim codziennym zajęciom. Ośrodek, w którym się znalazłam miał przyjęty bardzo dobry program nauczania. Pacjenci byli objęci jednakowo pomocą medyczną, w której dostarczano im wszystkich niezbędnych leków oraz substancji wspomagających odtruwanie organizmu, oraz pomocą psychologiczną, w której to pensjonariusze ośrodka byli poddani  profesjonalnej terapii, w której mogli zwierzyć się ze wszystkich swoich problemów oraz doświadczeń. Byłam bardzo zadowolona z tego, że również i ja mogłam w tym uczestniczyć i pomagać innym ludziom w zwalczaniu ich uzależnień. Podczas naszych spotkań nawiązywałam z moimi pacjentami specyficzną relację, dbałam o to, aby nasza wspólna terapia odwykowa przyniosła oczekiwane skutki. Niektórzy z moich pacjentów mieli wiele schorzeń, ciężko było z nimi rozmawiać, jednak wszyscy staraliśmy się, aby nasza terapia była z korzyścią dla wszystkich. Cieszyłam się, że mogłam uczestniczyć w tych terapiach, ponieważ były one również z korzyścią dla mnie. Mogłam pogłębić swoje doświadczenie zawodowe, a przy okazji pomóc innym w zwalczaniu ich uzależnień.

Uzależnienia są bardzo trudnymi chorobami, które rzutują na całe życie pacjenta. Ważne jest, aby w odpowiedni sposób podejść do stanu fizycznego oraz psychicznego pacjenta i pomóc mu zwalczyć uzależnienie. Dzięki specjalistycznym klinikom oraz ośrodkom, w których również miałam okazję pracować, mogłam przyczynić do wyzdrowienia wielu pacjentów.