Wstawienie drzwi porta do salonu

W zeszłym tygodniu malowałam ściany w salonie. wybrałam kolor biały, gdyż jest on neutralnym kolorem. Pokój od razu robi się jaśniejszy, wydaje się na większy. Ale skoro zmieniłam kolor ścian. To od razu postanowiłam zmienić drzwi do salonu, na większe. Wiadomo, jak zmieni się jedną rzecz to od razu nie pasuje nam inna i chcemy ją zmienić.

Nowe drzwi w moim salonie

drzwi porta śląskNajpierw musiały zostać wymienione framugi w drzwiach, gdyż do tej pory miałam drzwi jednostronne. A teraz zamarzyłam sobie mieć drzwi dwustronne. Takie, które otwierają się na oścież. Klamki będą w środku i dwie. Tego typu drzwi bardzo mi się podobają i są praktyczne. Przez nie może praktycznie wszystko przejść. ile razy wielu z nas miało problem wnieść coś do pokoju np. mebel, a tu się okazywało, że przejście jest za wąskie i wtedy zaczynały się kombinowani. A jak wstawie drzwi porta śląsk to będę miała tyle miejsca w przejściu, że będę mogła przenieść co tylko mi się zamarzy. Wybór kroju drzwi nie był łatwy, gdyż nie mogłam się zdecydować jakie wybrać, tyle krojów mi się podobało, że najchętniej wszystkie bym wzięła. Ale w końcu udało mi się coś wybrać. I wybór padł na proste, białe drzwi ze złotymi klamkami. Bardzo wszystko do siebie pasuje, zwłaszcza do mojej drewnianej podłogi. Po zamontowaniu framug nie było problemu, by założyć dwustronne drzwi. Potem została już tylko kwestia posprzątania po robocie i już mogłam patrzeć na swoje nowe drzwi porta. Potem jak goście do mnie przyszli to byli bardzo zachwyceni całą zmianą, zwłaszcza ich uwagę przykuwały moje nowe drzwi. Takie dwustronne drzwi okazały się strzałem w dziesiątkę. Były też inne kolory niż biały, ale jak mi się znudzi to bez problemu mogę sobie je pomalować na inny kolor.

Podczas malowania ścian, postanowiłam wymienić drzwi jednodrzwiowe na dwudrzwiowe. Zmiana drzwi wyszła mi na dobre. Teraz mój salon wygląda bardziej dostojnie i wydaje się większy niż wcześniej. Pewnie kolorystyka też tu była znaczącym czynnikiem. Biały powiększa przestrzeń, chyba powieszę jeszcze lustra na ścianach.