Wybieramy drzwi antywłamaniowe

 

Czy wybierając drzwi zewnętrzne do swojego domu zastanawialiście się nad tym, czy aby na pewno spełnią one wszystkie wasze oczekiwania a także ochronią wasz dobytek przed nieproszonymi gośćmi. Dlatego wybierając drzwi warto spojrzeć nie tylko na ich wygląd, ale również ich specyfikację.

Na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

drzwi antywłamaniowe łódźObecnie najpopularniejszym sposobem ochrony przed włamywaczami są drzwi wejściowe antywłamaniowe łódź. Jednak nie powinniśmy decydować się na pierwsze lepsze, które wpadną nam w oko lub te, które są tanie. Powinniśmy wybrać model, który będzie w stanie przetrwać próbę włamania. Muszą to być drzwi, odporne na ich wyważenie, wyłamanie, wypchnięcie czy wywiercenie w nich otworów. Aczkolwiek, aby drzwi spełniały swoje zadanie należy pamiętać o tym, by prawidłowo zamontować ościeżnicę. W każdych drzwiach antywłamaniowych montowane są specjalne zawiasy a także bolce antywłamaniowe, których zadaniem jest uniemożliwienie ich wyjęcia z zawiasów jeśli te zostaną przecięte. Równie ważnym elementem jest także zamek, który po przekręceniu kluczyka uruchamia przynajmniej 4 rygle, które znajdują się w drzwiach. Wybierając drzwi warto zwrócić uwagę na to ile rygli zawierają wybrane przez nas drzwi. Im więcej tym lepiej, ponieważ wtedy drzwi są bardziej odporne na wyważenie, jednak ich cena jest nieco wyższa. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie to warto zapłacić więcej niż później żałować swojej decyzji.

Kupując drzwi warto również zwrócić uwagę na tabliczkę znamionową, którą posiadają każde drzwi. Znajduje się ona przy zawiasach i zawiera informację na temat klasy jaką posiadają konkretne drzwi. Zazwyczaj drzwi antywłamaniowe posiadają klasę trzecią, którą poleca się do mieszkań lub czwartą, która polecana jest dla domków wolnostojących.