Wybór igły do tatuażu

Największym problemem, z jakim zmagają się tatuażyści, zarówno doświadczeni jak i początkujący, jest wybór igieł do wykonywania wypełnień tatuaży. Ilość i zróżnicowanie różnych igieł, które przeznaczone są do tego celu jest bowiem iście przytłaczająca. Doświadczeni tatuatorzy często polecają więc młodym kolegom najlepszy rodzaj igły do wykonywania konkretnej techniki.

Igły do tworzenia wypełnień w tatuażach

igły do wypełniania tatuażuBodaj najbardziej uniwersalną i najczęściej stosowaną igłą do tworzenia dowolnego rodzaju wypełnień tatuaży jest igła typu magnum, mająca oznaczenie M. Jest to najbardziej podstawowa igła, stosowana również do konturów, o końcówce ułożonej w dwa rzędy, dzięki którym jest ona najlepszym narzędziem do wykonywania dużych, płaskich powierzchni w danym zabarwieniu. Wariantem tego typu są igły do wypełniania tatuażu ułożone w półokrąg, których zastosowanie znacznie poprawia rozchodzenie się farby i równomierne nakładanie koloru w dane miejsce. Igły o oznaczeniu RS, które posiadają końcówkę ułożoną w okrąg, są natomiast świetnymi narzędziami nie tylko do tworzenia samego wypełnienia, ale również wykonywania na nim efektów i wstępnego cieniowania. Artyści polecają również igły z oznaczeniem RLS, jako najbardziej uniwersalne, zaraz po igłach magnum. Wielu artystów tatuażu porównuje wybór igieł do maszynek z wyborem pędzli malarskich.

Odpowiednio dobrane narzędzie może niejednokrotnie znacznie przyśpieszyć artyście wykonywanie dowolnego rodzaju tatuażu, oraz ułatwić zastosowanie co bardziej wymagających i trudnych technik tatuatorskich. Warto więc zaopatrzyć się w różne rodzaje igieł, zwłaszcza w salonie tatuażu gdzie pracuje wielu artystów o odrębnych stylach i umiejętnościach, potrzebujących odmiennych narzędzi do jak najlepszego wykonywania dzieł.