Wybór najlepszej folii do basenu

 

Utrzymanie basenu we właściwym, bezpiecznym dla zdrowia stanie jest niezbędną czynnością nieodzowną dla higienicznych kąpieli. Utrzymanie wody w basenie w czystości wymaga ingerencji w jej skład chemiczny oraz zabezpieczenia jej przed dostaniem się do niej niepożądanych ciał obcych, jak na przykład liście lub kasztany.

Jak mieć czysty basen?

folia do basenuWoda musi mieć odpowiedni stopień równowagi między odczynem kwasowym i zasadowym, co jest określane skalą pH. Zapewnienie wodzie czystości wiąże się również z koniecznością stosowania chloru i środków przeciw namnażaniu się glonów oraz dotlenianiu jej. Do tego są potrzebne powszechnie dostępne na rynku środki i preparaty chemiczne. Jak jednak najlepiej zabezpieczyć wodę przed nieczystościami, takimi jak liście, kasztany i żołędzie? Najlepszym i najprostszym sposobem jest folia do basenu chroniąca ją przed zanieczyszczeniem. Folia może spełniać również inne funkcje, zależnie od wybranego modelu. Solarna folia do basenu dodatkowo zabezpieczy wodę przed namnażaniem się glonów, a w przypadku basenów zewnętrznych może podnieść temperaturę wody. Możliwe jest to dzięki małym bąbelkom powietrza pokrywającym jej powierzchnię. Folia do basenu może być rozkładana ręcznie, co może być jednak kłopotliwe w przypadku basenów o większej powierzchni. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w zwijacz do folii, w wersji ręcznej lub elektrycznej, znacznie ułatwiający operowanie folią.

Zabezpieczenie basenu przed nieczystościami to niezwykle istotna czynność, której należy poświęcić należytą uwagę. Zaopatrzenie się w odpowiednią folię uchroni nas przed koniecznością częstej zmiany wody w basenie, co podwyższa znacznie koszt utrzymania basenu. Zakup solarnej folii nie jest konieczny w przypadku basenów krytych, ważne jednak, aby tafla wody chroniona była należycie przed zanieczyszczeniami.