zagraniczny obóz językowy

Jak wybrać się na zagraniczny obóz językowy?

Zagraniczne obozy to najlepszy sposób na szybkie opanowanie języka obcego. Dzięki temu, że słyszy się go cały czas można zdobyć nowe umiejętności częściowo bez starania. Najlepiej właśnie uczyć się podczas komunikacji i wykonywania zwykłych czynności. Poza tym wiedza zdobyta przy tej okazji jest oczywiście wzbogacona o umiejętności gramatyczne zdobywane na kursie.

Zagraniczne obozy językowe – informacje praktyczne

Zagraniczne obozy językoweWybór miejsca, do którego będziesz chciał się udać, aby posiąść zdolności językowe może być niełatwy. Takie obozy językowe odbywają się w wielu miastach i krajach. Na początku warto zorientować się mniej więcej na rynku i porównać oferty. Najlepiej wybrać miejsce, do którego zawsze chciało się pojechać i szkolić umiejętności językowe w wymarzonym otoczeniu. Dzięki temu pobyt wyda się dużo ciekawszy. Jest wiele możliwości, jeśli chodzi o charakter obozu. Może on trwać zaledwie miesiąc, a może i rok. Oczywiście w ciągu kilku tygodni nie da się poznać w całości języka, ale nawet tak krótki wyjazd okaże się bardzo przydatny, jeśli tylko człowiek przyłoży się, aby z niego maksymalnie skorzystać. Niemniej jednak warto pomyśleć o dłuższym pobycie, poznaniu miejscowej kultury i zwyczajów. Dzięki temu pożytek będzie podwójny. Zdobędzie się nie tylko umiejętności językowe. Człowiek zyska większą pewność siebie, ponieważ będzie wiedział, że poradzi sobie nawet samotnie przebywając za granicą. Będzie w stanie rozwiązać wiele problemów bez większego trudu. Poza tym takie dłuższe, na przykład roczne, kursy językowe za granicą pozwalają poczuć się w danym miejscu jak mieszkaniec. To zdecydowanie inne uczucie niż to, którego doświadcza się, jadąc gdzieś na dwa tygodnie. Dopiero w czasie dłuższego pobytu można wykorzystać w pełni walory takiego wyjazdu.

Co warto zabrać na obóz językowy za granicą?

obóz językowy za granicąKiedy już decyzja o wyborze miejsca i okresu, na jaki się jedzie zostanie podjęta, trzeba zadbać o właściwy ekwipunek. W wyposażeniu powinny się znaleźć między innymi:

  • potrzebne ubrania
  • leki
  • pomoce naukowe i przybory do pisania
  • kieszonkowy słownik
  • aparat
  • dowód tożsamości i inne dokumenty
  • prowiant na drogę
  • gotówkę, także w obowiązującej w danym kraju walucie.

Ustalając co ze sobą zabrać, trzeba wziąć pod uwagę warunki, jakie panują w kraju, do którego się jedzie. Mam na myśli zarówno warunki atmosferyczne, jak i pozostałe uwarunkowania. Trzeba mieć na względzie na przykład to czy nocleg będzie u rodziny goszczącej, czy w specjalnym pensjonacie. Ważny jest także oczywiście czas, na który jedzie się do obcego kraju.

Busy Kraków Belgia jako możliwy transport

Busy Kraków BelgiaCzęść organizatorów obozów językowych zapewnia już przewóz osób na miejsce odbywania się kursu. Bywa, że trzeba za to dopłacić. Można jednak pomyśleć o podróży we własnym zakresie. Wtedy najkorzystniejszą opcją są busy; szczególnie, jeśli ktoś wybiera się do kraju niezbyt oddalonego od Polski. Wówczas dostępne są busy Kielce Belgia chociażby. Można także jechać z Krakowa czy na przykład Tarnowa. Busy do Belgii to jednak nie jedyna możliwość, ponieważ można tym sposobem dotrzeć także do Anglii, aczkolwiek busy Kielce Belgia są wygodniejsze. Podróż do Anglii tym sposobem jest już bowiem trochę uciążliwa, chociaż ma swoje plusy. Komfort busów jest zazwyczaj duży, a kierowcy robią przerwy na rozprostowanie nóg. W przypadku bardziej odległych miejsc podróż busem może okazać się bardzo uciążliwa albo nawet niemożliwa. Trzeba wtedy pomyśleć nad powietrzną drogą dotarcia na miejsce. Również dla osób wygodnych polecane są samoloty. Należy jednak zauważyć, że w przypadku planowania rocznego pobytu za granicą, bus będzie bardziej korzystny ze względu na brak ograniczenia wielkości bagażu. Poza tym to po prostu mniejszy wydatek. Jeżeli jest możliwość dojechania do celu busem, warto się więc czasami przemęczyć.


Źródła tekstu:

  • Yummy.pl – portal op tematyce edukacyjnej dla dzieci
  • Kursy.tee.pl  – podróże językowe dla każdego

Podsumowanie:

Zaplanowanie wyjazdu na zagraniczny kurs językowy nie jest szczególnie trudne. O wiele szczegółów dba sam organizator. Każdy uczestnik musi tylko zastanowić się, co będzie mu potrzebne podczas pobytu i jak dotrzeć na miejsce. Ważne jest także, aby pozałatwiać niezbędne sprawy, takie jak ubezpieczenie czy wizyty kontrolne u lekarzy, jeszcze będąc w Polsce.