Wydajne odkurzacze przemysłowe

Sprzątanie nie jest tajemnicą dla większości z nas, bo systematycznie odkurzamy nasze mieszkania czy miejsca pracy. Kiedyś robiło się to miotłą, a dziś mamy nowoczesne odkurzacze, które potrafią wciągnąć niemalże wszystko.

Jak pracuje odkurzacz przemysłowy?

odkurzacze przemysłowe do pyłuNa rynku znajdziemy klasyczne i specjalistyczne modele odkurzaczy, które radzą sobie z różnymi zabrudzeniami. Klasyczne odkurzacze ma w domu większość z nas, ponieważ idealnie się sprawdzają do sprzątania kurzu, piasku, sierści zwierząt czy nawet szkła. Jednak nie poradzą sobie z pyłem, który generowany jest w trakcie prac budowlanych czy remontowym. Do tego celu konieczne są odkurzacze przemysłowe do pyłu ze specjalnymi filtrami. Profesjonalne modele mogą mieć więcej filtrów i lepszej jakości, ponieważ mają do wykonania cięższą pracę. Jeżeli sprzątalibyśmy po remoncie zwykłym odkurzaczem, to moglibyśmy go szybko zepsuć, ponieważ pył dostałyby się do wnętrza silnika, powodując jego awarię. Przemysłowe odkurzacze do tego celu mają zamontowane specjalne filtry HEPA, które w połączeniu z wydajną i mocną turbiną, są w stanie dokładnie wysprzątać każde miejsce. Ponieważ takie urządzenia są dość mocno eksploatowane, to muszą mieć mocne silniki, które powalają uzyskać znacznie większą siłę ssącą. Jeżeli chodzi o sposób odkurzania, to przeważnie sprząta na sucho, ale znajdziemy w sprzedaży modele, które również umożliwiają czyszczenie na mokro. W zależności od modelu, przemysłowy odkurzacz może się sprawdzić w domu, garażu, piwnicy czy w firmie.

Zakup odkurzacza przemysłowego to przeważnie koszt rzędu kilkuset złotych. W zestawie otrzymuje się rurę ssącą, zestaw końcówek do sprzątania trudno dostępnych miejsc, wymienne filtry i wąż elastyczny. Jeżeli chcemy obniżyć koszty jego użytkowania, to warto wybrać model bezworkowy.