Wynajem dźwigów i podnośników – sprzęt do ciężkiej roboty

Usługi dźwigowe świadczone są przy pomocy różnego typu maszyn, dopasowanych odpowiednio do rodzaju wykonywanej pracy. Wszystkie urządzenia muszą spełniać normy jakości i bezpieczeństwa. Firmy oferujące wynajem dźwigów posiadają odpowiednie certyfikaty, upoważnienia i pozwolenia, które umożliwiają świadczenie kompleksowych usług. Maszyny poddawane są regularnym przeglądom, kontrolom i ekspertyzom, które gwarantują nienaganny stan techniczny urządzeń.

wynajem dźwigówWymienić można dwie podstawowe kategorie maszyn dźwignicowych, takie jak podnośniki i żurawie. Żurawie to urządzenia dźwigowe, używane głównie do prac przeładunkowych i montażowych. Maszyny te dzielą się na przejezdne i stacjonarne. Żuraw wieżowy, potocznie nazywany dźwigiem, to jedna z największych stacjonarnych maszyn roboczych. Kolumna żurawia budowana jest zazwyczaj w kształcie pionowej wieży o kratownicowej konstrukcji. Transport żurawia budowlanego odbywa się za pomocą odpowiednich ciągników. W miejscu montażu wysuwa się podpory, które gwarantują stabilną pozycję żurawia i bezpieczeństwo użytkowników. Kolejnym etapem prac jest poziomowanie żurawia, założenie przeciwwagi i montaż właściwych elementów konstrukcyjnych, czyli wieży oraz wysięgnika. Zadania te realizowane są z wykorzystaniem innego typu urządzenia, nazywanego dźwigiem samobieżnym. Maszyna tego rodzaju to urządzenie dźwigowe na podwoziu samochodowym lub specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym.

Żuraw samochodowy składa się z podwozia, systemu wciągarek oraz wysięgnika osadzonego na obrotowym pomoście. Tradycyjne wysięgniki charakteryzowały się konstrukcją segmentową, przez co wymagały czasochłonnego montażu na miejscu pracy. Nowoczesne żurawie samojezdne posiadają wysięgnik teleskopowy, którego przystosowanie do pracy przebiega w sposób zautomatyzowany. Maszyny pracują w trybie transportowym i dźwigowym. Usługi dźwigowe wymagają odpowiedniego przygotowania urządzenia, które odbywa za pomocą systemu wysuwnych podpór, stabilizujących pozycję maszyny. Podnośnik koszowy jest urządzeniem odpowiednim do wykonywania wysokościowych prac montażowych i konserwatorskich. Maszyna tego rodzaju to również nieoceniona pomoc przy zbiorach owoców i innych pracach sadowniczych. Jest też nieodłącznym elementem wyposażenia straży pożarnej.

Prace budowlane i przeładunkowe – usługi dźwigowe

usługi dźwigoweUsługi dźwigiem wykonywane są w związku z załadunkiem i rozładunkiem towarów, a także przy okazji wszelkiego rodzaju prac budowlanych i montażowych.

Urządzenia dźwignicowe używane są do montażu i demontażu

  • hal stalowych,
  • elementów żelbetowych,
  • innych podzespołów konstrukcyjnych.

Umożliwiają również podnoszenie i transport maszyn budowlanych, a także przenoszenie i ustawianie linii technologicznych. Wynajem dźwigów pozwala firmom zewnętrznym realizować projekty związane z budową mostów, dróg i autostrad.

 


 

 

usługi dźwigiemWięcej:

 


 

 

wynajem podnośnikówInne prace wysokościowe – wynajem podnośników

Wynajem podnośników to nieodłączny element wszelkich prac wysokościowych, związanych między innymi z wycinką i pielęgnacją zieleni, konserwacją oświetlenia zewnętrznego, myciem okien i elewacji, a także z montażem i konserwacją banerów reklamowych oraz billboardów. Podnośnik koszowy używany jest również przy wykonywaniu prac blacharskich i dekarskich. Usługi tego rodzaju wykonuje się z wykorzystaniem podnośników koszowych, umożliwiających bezpieczne podnoszenie osób.

 

Leave a Comment