korzystanie w wirtualnego biura

Kto wynajmuje wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to nowoczesna usługa, która może korzystnie wpłynąć na prowadzoną działalność. Warto zapoznać się z wadami i zaletami tego rozwiązania. Nie dla każdego rodzaju biznesu będzie ono dobre, jednak w wielu przypadkach może znacznie zmienić funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Wirtualne biuro – jakie usługi świadczy?

praca w wirtualnym biurzeZakres świadczonych przez wirtualne biura usług może być bardzo różny. Podstawowe opcje, które będą zapewnione w każdym z nich to wynajem wirtualnego adresu. Dzięki wykorzystaniu tej możliwości firma może zarejestrować się pod adresem, który często jest prestiżowy. Zamiast więc widnieć w internecie i w urzędach pod adresem domowym, który nieraz nie zachęca, można użyć bardziej przekonującej lokalizacji. To jednak nie wszystko. Pozostałe usługi, będące w ofercie większości biur:

  • udostępnienie numerów telefonu oraz odbieranie telefonów i faksów
  • obsługa skrzynki mailowej przedsiębiorstwa
  • obsługa korespondencji firmowej przychodzącej i wychodzącej
  • wynajmowanie sal konferencyjnych i mniejszych pomieszczeń
  • przechowywanie dokumentów
  • wynajem biura na godziny

Zalet więc korzystania z wirtualnych biur nie brakuje. Najważniejszą jest to, że można znacznie oszczędzić. Nie wszystkie firmy stać na to, aby wynająć normalnie lokal biurowy. Może to być zresztą zupełnie nieopłacalne na przykład dla jednoosobowej działalności. Wynajmując natomiast biuro wirtualne oszczędza się na czynszu, opłatach za media, ale także na zatrudnieniu pracowników administracyjnych. Tutaj obsługa spraw firmowych jest oferowana już w cenie. Znika więc dodatkowy kłopot. Można prowadzić działalność z domu, a jednocześnie korzystać z kompleksowej oferty dla biznesu. W sytuacji, kiedy trzeba spotkać się z klientem nie ma już problemu, albowiem bez problemu wynajmie się do tego celu przestrzeń. Profesjonalna lokalizacja i wyposażenie budynku na pewno zrobi pozytywne wrażenie. Nie trzeba się też martwić o bieżące odbieranie telefonów, co przedsiębiorcę pracującego z domu często odciąga od pracy. Teraz ma gwarancję, że administracja wynajętego biura zajmie się dobrze jego sprawami, podczas gdy on będzie pracował nad ważniejszymi sprawami, dotyczącymi jego biznesu.

Zakładanie spółki przez wirtualne biuro

rejestracja spółek przez internetDodatkowym plusem zarejestrowania działalności w takim biurze jest to, że można dotrzeć ze swoimi produktami do nowych klientów. W tym samym miejscu bowiem swoją firmę prowadzi więcej osób, które mogą być zainteresowane usługami innych. Prawnik dla firmy może zyskać nowego klienta. Może się także nawiązać korzystna dla obu stron współpraca. Wirtualne biura wynajmowane są przez małe firmy albo freelancerów. Wiadomo, że duży koncern nie będzie korzystał z takiej opcji. To wygodne wyjście jedynie wówczas, kiedy w firmie nieczęsto zdarzają się bezpośrednie kontakty z klientem. Kiedy bowiem trzeba ciągle widywać się z kimś, uciążliwe jest ciągłe wynajmowanie przestrzeni i wówczas po prostu nieopłacalne. Lepiej wtedy wynająć lub kupić własny lokal. Podobnie nie zaleca się rejestrowania firmy w sytuacji, kiedy prowadzi ona bogatą korespondencję. We wszystkich innych przypadkach korzystanie z tego typu biur może przynieść pomyślne efekty. Minusem jednak jest to, że czasami w wirtualnych biurach rejestrują się także firmy nieuczciwe, co może rzutować na wizerunek innych firm.

Porady prawne jako usługa dodatkowa

porady prawne onlineMożliwe, że dane miejsce oferuje usługi dodatkowe, tak jak znajome mi wirtualne biuro we Wrocławiu. Można tam na przykład skorzystać z doradztwa prawnego, obsługi księgowej, tworzenia biznesplanu. Możliwe jest też zakładanie spółek z profesjonalnym doradztwem w tej dziedzinie. Najczęściej firmy wybierają jednak z pakietu usługi księgowe, ponieważ wtedy wszystkie sprawy, dotyczące administrowania mają załatwione w jednej placówce. Jest to bardzo wygodne. Bywa, że dodatkową usługą są też porady prawne. Zazwyczaj są to kwestie podstawowe. Raczej nie należy liczyć na to, że taki prawnik będzie znał prawo medyczne, ale na pewno doradzi w kwestiach podstawowej obsługi przedsiębiorstwa i kwestiach spornych. Może się to przydać zwłaszcza na samym początku prowadzenia biznesu, kiedy jeszcze jest się mało doświadczonym.

 


Warte uwagi informacje dotyczące tematu dostępne są na:

  • Pb.pl – portal internetowy z informacjami przydatnymi dla przedsiębiorców
  • GP Goldwin – strona internetowa kancelarii prawnej zapewniającej opiekę prawną
  • Verdena – witryna internetowa z ofertą w zakresie zakładania i rejestracji spółek we Wrocławiu

Podsumowanie

Biuro wirtualne wynajmowane jest przez drobnych przedsiębiorców oraz przez tak zwanych freelancerów. To im takie miejsce daje najwięcej korzyści, pozwala maksymalizować zyski i wpływa na wizerunek.