Wysokiej jakości drewno z Bydgoszczy

 

W Bydgoszczy co roku odbywa się wycinka starych drzew, które są spróchniałe i nie wyglądają zbyt atrakcyjnie jak i stanowią potencjale niebezpieczeństwo, gdyż podczas silnego wiatru mogłyby się złamać. Dlatego też w tym roku również odbywa się masowa wycinak starych drzew i jeżeli chcemy to możemy kupić to drewno, gdyż nadaje się ono idealnie do palnia w kominku.

Wycinanie drzew na terenie Bydgoszczy

wycinka drzew BydgoszczWarto zwrócić uwagę, ze  roku na rok poprzez różne zanieczyszczenia powietrza, wiele drzew obumiera i usycha, na co wpływ na również sól drogowa, którą zima posypywane są jezdnie. Szczególnie widać to na terenie Bydgoszczy, gdzie rok rocznie trzeba wycinać kilka set drzew, które zaczynają obumierać i nie da się ich uratować. Nie kwitną już od kilku lat i jeżeli takich drzew jest więcej to władze miasta zarządzają wycinkę takich drzew, żeby nikomu nie stała się krzywda, gdyby takie drzewo pękło lub się przewróciło. Dlatego też wycinka drzew Bydgoszcz jest bardzo atrakcyjna dal wielu mieszkańców, bo to drewno miasto sprzedaje po bardzo niskich cenach. bo jest ono spróchniałe, lecz bardzo dobrze pali się w kominach lub innych piecach. Dlatego mieszkańcy mają okazję kupić dobre drewno w bardzo niskiej cenie, gdyż nie wszystkie drzewa są bardzo chore, a wtedy ich włókna są zdecydowanie mocniejsze, co jak wiadomo przekłada się na ich wyższą jakość i nie palą się one tak szybko.

Jak widać warto mieć na uwadze, kiedy miasto organizuj taką wycinkę, gdyż jest przypisany limit drewna jakie jedna osoba może jednorazowo kupić, a jak można się domyślać wiele osób chce skorzystać z tak atrakcyjnej oferty. Żeby mieć prawo do takie drewna trzeba złożyć wniosek z urzędzie miasta na kilka tygodni przed, żeby miasto miało pewność, że drewno zostanie kupione.