Zabawa połączona z nauką

Na początkowym etapie rozwoju naszych dzieci są one bardzo podatne na wchłanianie wiedzy o otaczającym je świecie. Właśnie ten etap jest kluczowy dla poprawnego rozwoju percepcji dziecka. Warto zadbać o to żeby ten rozwój przebiegał prawidłowo i dlatego produkuje się specjalne zabawki i gry.

Interakcja kluczem do rozwoju

interaktywne zabawkiRzeczą, która najbardziej wyróżnia maluchów jest wielka i niezaspokojona ciekawość. Dzieci poprzez ciekawość uczą się na temat tego co się dzieje w ich najbliższym otoczeniu. Rzeczą, która pomaga w rozwoju intelektualnym naszych dzieci są interaktywne zabawki. Na polskim i światowym rynku znajdziemy ich miliony. Niemniej jednak wszystkie mają wspólny cel jakim jest wspomaganie rozwoju naszych pociech. Zabawki interaktywne rozwijają u dzieci percepcję, koordynację oraz przede wszystkim logiczne myślenie. Działają one na niemal wszystkie zmysły i uczą dzieci zasady akcji i reakcji. Często bywa tak, że dzieci poprzez takie zabawki uczą się rozpoznawania kolorów, dźwięków, liter. Dzięki temu wiemy, że nasze dziecko bawiąc się jest w stanie się nauczyć czegoś nowego. Popularnym rodzajem zabawek interaktywnych są tzw. “sortery”. Są to specjalnie przystosowane pojemniki z otworami o różnych kształtach, w które wkładamy pasujące elementy. Dzięki temu nasze dziecko uczy się kształtów i myślenia przestrzennego. W sklepach z zabawkami znajdziemy również zabawki interaktywne wydające dźwięki. Dzięki temu nasze dziecko rozwinie zmysł słuchu i powiąże odgłosy z czynnościami.

Jeśli chcesz sprawić swojemu maluszkowi prezent, który nie będzie bezużytecznym gadżetem to warto pomyśleć o zabawkach interaktywnych. Będzie to inwestycja w rozwój Twojego dziecka. Poprzez takie zabawki Twoje dziecko połączy zabawę z efektywną nauką.