Zabezpieczanie balkonu przed ptakami

W dużych miastach prawdziwą zmorą dla mieszkańców potrafią być ptaki. Szczególnie chodzi tutaj o gołębie, które pozostawiają po sobie zabrudzenia. Najbardziej narażeni na obecność gołębi są mieszkańcy bloków, którzy dodatkowo mają balkony.

Zakup siatki wykonanej z polietylenu

siatka przeciw ptakomPtaki uwielbiają przesiadywać na balkonach, bo jest to dla nich idealne schronienie. Niektóre tworzą nawet tam gniazda. Jeśli chodzi o gołębie, to te z kolei chętnie rozmnażają się właśnie na balkonach – tam składają jaja. Każdy kto chce się uchronić przed takim problemem, powinien zdecydować się na zabezpieczenie balkonu. Najlepszym sposobem jest oczywiście zastosowanie siatki. Zanieczyszczenia, jaja w doniczkach, gniazda bardzo często sprawiają, że przyjemne korzystanie z balkonu jest wręcz niemożliwe. Dlatego siatka przeciw ptakom jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Od razu trzeba zaznaczyć, że figurki drapieżników wykonane z plastiku i przyczepiane do balustrady balkonu na niewiele się zdają. Wynika to z faktu, że ptaki nie reagują na coś nieruchomego. Aby drapieżnik odstraszał ptaki, musi być w ruchy. Nie warto więc wydawać pieniędzy na coś, co z pewnością nie przyniesie długotrwałego efektu. Lepiej pomyśleć o czymś bardziej skutecznym, by raz na zawsze pozbyć się ptaków przesiadujących na balkonie. Siatka polietylenowa jest też rozwiązaniem bardzo prostym. Nie wymaga ona szczególnie skomplikowanego montażu. Przeciwnie – każdy poradzi sobie z zamontowaniem takiej siatki.

Oczywiście na polskim rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów siatek przeciwko ptakom. Można je kupić w wielu sklepach stacjonarnych, ale również przez internet. Większość siatek doskonale spełnia swoje funkcje i zabezpiecza balkon przed niechcianymi ptakami. Bardzo często wybierana jest siatka wykonana z polietylenu.