Zadbaj o swoje oczy – czyli wizyta u okulisty i kosmetyczki

badanie w poradni okulistycznej

Każda kobieta chce o siebie zadbać, tak, żeby podobać się innym i oczywiście czuć się sama ze sobą dobrze. Decydują się na różnego rodzaju zabiegi upiększające podczas wizyt u kosmetyczki. Jednak do tego aby wyglądać atrakcyjnym trzeba być i wygląda zdrowo. A bez wątpienia wizytówką każdego, zwłaszcza podczas pierwszego wrażenia są oczy. Warto zatem o nie odpowiednio zadbać.

Poradnia okulistyczna – pierwszy krok w dbaniu o piękną twarz

okulista wykonujący badanieZaczynając dbać o siebie przede wszystkim powinniśmy zadbać o swoje zdrowie. Niezwykle ważne w osiągnięciu zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokcie jest odpowiednie odżywianie. Dzięki temu, że dostarczymy organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych i witamin, na pewno dbanie o wygląd będzie prostsze. Wracając do ważnej roli jaką w naszym wyglądzie odgrywają oczy. W tym przypadku dostarczenie odpowiednich mikroelementów jest również ważne. Chociażby po to, żeby mieć mocne rzęsy, które nie będą wypadać. Jednak najważniejsze jest to, żeby oczy były zdrowe i spełniały swoją funkcję dobrego widzenia w stu procentach. Do tego konieczna będzie wizyta u któregoś z okulistów, w zaufanej przychodni okulistycznej w Bydgoszczy. Przede wszystkim sprawdzi on czy z naszym wzrokiem wszystko w porządku, w razie potrzeby przepisze odpowiednie witaminy. Jeśli oczywiście nasze oczy będą miały jakąś wadę, konieczna będzie również wizyta u optyka. I tutaj dochodzimy do kolejnego związku oczu z naszym wyglądem, a mianowicie do odpowiednio dobranych oprawek.

Istota dobrze dobranych oprawek w salonie optycznym

badanie wzroku w salonie optycznymKażdy dobry salon optyczny w Bydgoszczy dysponuje wykwalifikowaną kadrą. Na pewno dobiorą oni kolor oprawek, ich kształt i materiał z jakiego będą wykonane, odpowiednio do naszej twarzy i stylu bycia. Wiele osób zmienia oprawki nawet kiedy nie ma potrzeby zmiany szkieł. Traktują swoje okulary jako element codziennego ubioru i chcą, aby wyrażały one jak najlepiej ich osobowość. Wybierając najbardziej odpowiednie dla nas okulary biorą pod uwagę zarówno estetykę jak i to czy będą dla nas wygodne. Tak więc biorąc pod uwagę kształt twarzy a możemy mieć twarz o kształcie:

  • kwadratu
  • owalu
  • koła
  • podłużnym

Dla osób, które mają twarz kwadratową najlepsze są szkła okrągłe najlepiej bez oprawek. Osoby z twarzą w kształcie owalu mają najłatwiej przy wyborze okularów, gdyż do takiego kształtu twarzy pasuje każdy rodzaj oprawek. Pracownicy salonów optycznych z całą pewnością znają te zasady, a i my wiemy w czym się najlepiej czujemy. Dobrze dobrane oprawki to już połowa sukcesu.

Makijaż permanentny oczu – dobre wykończenie naszego wyglądu

makijaż permanentny oczu i brwiJeśli mamy już zbadane oczy i nie tylko, jeśli jesteśmy zdrowi, dobrze odżywienie nie pozostaje nic innego jak wybrać się do salonu kosmetycznego. Oferowane tam zabiegi będą świetnym elementem, który pozwoli nam o siebie zadbać. Podstawowe powinno być dla nas oczyszczenie skóry. Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednie nawilżenie. Żadna z nas nie będzie wyglądała atrakcyjnie ze zbyt przesuszoną, bądź zbyt tłustą cerą. Dlatego ważna jest porada doświadczonej kosmetyczki. Po zadbaniu o stan naszej skóry z zewnątrz na pewno będziemy czuć się o wiele lepiej, a sama świadomość tego, że robimy coś dobrego dla siebie poprawi nasze samopoczucie, a to będzie miało na pewno wpływ na nasz ładny wygląd. Wtedy możemy zdecydować się na makijaż permanentny oczu. Będzie to bardzo dobry sposób na to, jak wyglądać świeżo i ładnie każdego dnia, nie tracąc na to zbyt wiele czasu. Jednak wybierając salon kosmetyczny, który nam go wykona musimy kierować się najlepiej ogólnie panująca opinią, aby było to dla nas całkowicie bezpieczne. Makijaż permanentny wykonany w jednym z poznańskich domów urody na pewno zapewni nam spektakularny efekt na długi czas.


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:

  • Salonvision.pl – strona internetowa prezentująca salon optyczny w Bydgoszczy
  • Kobieta.pl – portal internetowy poświęcony zdrowiu i urodzie kobiet
  • Permanentnypoznan.com – strona internetowa salonu wykonującego makijaż permanentny brwi w Poznaniu

Podsumowanie

Po upływie jakiegoś czasu oczywiście znowu musimy zregenerować stan naszej skóry, oczyścić i odżywić dogłębnie. A kto wie może powtórzymy zabieg makijażu permanentnego, albo wybierzemy dla siebie coś innego z oferty. Jednak musimy pamiętać o tym, że efekt nie będzie zadowalający jeśli nie zadbamy o nasze zdrowie ogólne wypoczynek i dobre samopoczucie.