Zakres cen drukarek solwentowych

Druki wielkoformatowe zmieniają się znacznie na przestrzeni lat. Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań jest druk solwentowy, w którym wykorzystuje się atramenty na bazie rozpuszczalników, a nie jak w przypadku klasycznych drukarek, na bazie wody. Drukarki te natryskują atrament na materiał, po czym należy pozostawić go do wyschnięcia.

Koszty zakupu drukarki solwentowej

drukarki solwentowe cenyTusz solwentowy, ze względu na zawartość rozpuszczalnika, wnika w materiał oraz łączy się z nim w sposób trwały. Rozwiązanie to sprawia, iż nadruki są bardzo wytrzymałe. Na rynku dostępne są trzy rodzaje nadruków – twarde, mild i eco, które różnią się zarówno pod względem rozdzielczości wydruków, jak i ich trwałości. Ta technika druku wykorzystywana jest w przestrzeni miejskiej, z powodu dużej wytrzymałości na uszkodzenia oraz działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo druk solwentowy doskonale odwzorowuje projekt, jednak nie jest odporny na ścieranie. Jest więc to doskonałe rozwiązanie w przypadku poszukiwania korzystniej cenowo reklamy. Jeżeli chcemy zakupić drukarki solwentowe ceny bywają bardzo zróżnicowane. Wynika to głównie z zastosowanych do produkcji sprzętu rozwiązań oraz jakości wydruków. Dobrze wykonany druk solwentowy jest odporny na działanie promieniowania UV, dzięki czemu odcień tuszu nie blaknie, co znajduje zastosowanie w przestrzeni miejskiej, na przykład na plakatach reklamowych.

Do głównych zalet druku solwentowego należy zaliczyć dobrą rozdzielczość i odpowiednie odwzorowanie kolorów. Dzięki takim atutom, druk solwentowy znalazł zastosowanie w branży reklamowej do drukowania banerów, plakatów i folii samoprzylepnych. Znaczenie ma zarówno sama jakość tuszy solwentowych, jak i zakup dobrej jakościowo drukarki, która umożliwi wysokojakościowe wydruki.