Zalety wykorzystywania pompogruszki

Mieszanka betonu ma to do siebie, że może szybko zastygnąć, szczególnie, jeżeli będzie miała do tego sprzyjające warunki. Dlatego trzeba stosować odpowiedni sprzęt, który sprawi, że nie będzie ona mogła zmienić swojej konsystencji, a jednocześnie uda się nam szybko wtłoczyć ją w docelowe miejsce, w którym ma się znaleźć, jeżeli chcemy zakończyć budowę.

Jak połączyć pompę do betonu z gruszką?

pompogruszka cifaDo tego celu najlepiej wykorzystać pompogruszkę. Jest to specjalny rodzaj ciężkiego sprzętu budowlanego, który łączy w sobie cechy dwóch innych maszyn: gruszki, która służy do transportu betonu, oraz pompy. Dzięki wbudowanemu masztowi, pompogruszka może od razu wtłoczyć beton w docelowe miejsce, bez konieczności angażowania drugiego pojazdu, jak ma to miejsce w przypadku stosowania zwykłych pomp oraz gruszek. Połączenie tego typu sprawia, że maszyna może zredukować koszty, jakie związane są z eksploatacją sprzętu, a także dostarczyć beton do klientów, którzy nie posiadają własnych pomp, dzięki którym mogliby je rozprowadzić. Sprawdza się to na przykład w ciężkim terenie, gdzie wjechanie dwoma pojazdami byłoby trudne lub kłopotliwe. Jeżeli interesuje nas najlepsza pompogruszka CIFA to firma, której warto przyjrzeć się bliżej. Pozwoli nam to na przygotowanie się do bardziej wymagających zleceń, takich jak chociażby budowa mostów czy dróg przebiegających przed trudne podmokłe tereny.

Koszt zakupu takiego urządzenia szybko nam się zwróci, szczególnie wtedy, gdy będziemy je często wykorzystywać. Na takie zakupy zwykle decydują się betoniarnie, które posiadają liczne maszyny do przewozu betonu oraz mogą rozprowadzać go do docelowych punktów. Ma to znacznie szczególnie wtedy, gdy lokalizacja klienta jest znacznie oddalona od miejsca, w którym powstaje mieszanka.