Zastosowanie dobrych pomp infuzyjnych

W przypadku niektórych przewlekłych chorób ich leczenie wymaga stosowania znacznie bardziej wymagających środków. Chodzi tutaj nie tylko o wyszukane preparaty, które często są bardzo drogie, ale też o ich regularne podawanie. Czasem nawet niewielkie opóźnienie może zaburzyć przebieg całej terapii, dlatego trzeba podjąć kroki zaradcze w tym kierunku.

Kiedy pacjenci potrzebują pomp infuzyjnych?

dobra pompa infuzyjna strzykawkowaDo regularnego podawania leków powinniśmy zastosować urządzenie, które nam w tym pomoże. Musimy dowiedzieć się, jakie metody przyjmowania leków są dla pacjentów najbardziej korzystne. W formie doustnej część substancji się nie wchłonie, gdyż zostanie rozbita w żołądku przez jego kwas. Musimy zatem zdecydować się na podawanie dożylne, co jest najbardziej efektywną formą podawania substancji. Nie zawsze jednak trzeba będzie w tym celu robić nieustanne zastrzyki. Pomoże nam w tym dobra pompa infuzyjna strzykawkowa, którą stosuje się w bardzo łatwy sposób. Już po krótkim szkoleniu będziemy w stanie ją obsługiwać. Kluczowe będzie takie zaprogramowanie pompy, aby podawała ona wystarczającą dawkę leku w czasie, który został przez nas wybrany. Opiera się ona na dociskaniu tłoka strzykawki w wyliczony starannie sposób. Taką drogą leki mogą dostawać się do naszego organizmu przez długi czas i regularnie, co poprawi znacznie jakość terapii, której zechcemy się poddać podczas leczenia.

Takie pompy spotkać można często w szpitalach, gdzie obsługują je zawodowe pielęgniarki, lecz często spotkamy je także w naszych domach, w których będziemy leczyć się samodzielnie. Jest to wyjątkowo wygodne, dlatego trzeba dowiedzieć się, jakiego rodzaju pompy nadają się do użytku domowego. Przyda nam się też krótkie szkolenie z ich obsługi pod okiem profesjonalisty.