Zastosowanie zaciskarki do końcówek kablowych

Kiedy przychodzi do remontu, warto mieć przy sobie kilka podstawowych narzędzi. Wszystko po to, żeby nie być zmuszonym do wzywania fachowców do wykonania każdej czynności, którą tak naprawdę moglibyśmy wykonać zupełnie sami. Szkoda przecież niepotrzebnie wydawać pieniądze na elektryka, skoro można odłożyć je na co innego.

Wykorzystanie zaciskarki do końcówek kablowych

Zaciskarka do końcówek kabliZ prądem nie ma żartów, dlatego należy za każdym razem podchodzić do wykonywania wszelkich związanych z nim czynności z ostrożnością. Jednak nie ma co popadać w skrajności i do naprawy lub wymiany każdego gniazdka wzywać elektryka. Do tych czynności wystarczą nam gumowe rękawiczki oraz zaciskarka do końcówek kabli. Te pierwsze zabezpieczą nas skutecznie przed porażeniem prądem, ta druga z kolei pozwoli na wykonać odpowiedni zacisk na końcówce kablowej. Każdy kabel posiada izolację w postaci gumowej powłoki, którą należy delikatnie usunąć z końcówki kabla. Odsłaniają się wówczas miedziane druciki, które przewodzą prąd. Po usunięciu izolacji kabelki należy umieścić w stalowej końcówce, tę z kolei trzeba objąć zaciskarką. W tym celu należy dobrać odpowiedni rozmiar otworów w zaciskarce – kiedy już wszystko zrobimy jak należy, wystarczy tylko zacisnąć szczypce, które wykonają za nas doskonały zacisk. Tak oto powstaje końcówka kablowa, którą można już swobodnie umieścić w gniazdku elektrycznym (warto pamiętać przy tym o wyłączeniu bezpieczników). Dzięki temu kabel będzie solidnie tkwił w gniazdku.

Jak zatem widać, najprostsze czynności możemy wykonywać zupełnie samodzielnie – bez potrzeby wzywania fachowców. W dzisiejszych czasach nie trudno znaleźć w sieci film opisujący wykonywanie rozmaitych czynności. Wystarczy zatem zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia – na przykład zaciskarkę.