Gdy zepsuje się samochód – kredyt na części samochodowe

Każdy doświadczony kierowca, przynajmniej raz w życiu spotkał się z niespodziewaną usterką swojego pojazdu. Taki przypadek zazwyczaj utrudnia nam codzienne życie – samochód jest w końcu najczęstszym środkiem transportu do pracy. Części samochodowe oraz usługi przeprowadzone przez mechanika potrafią sporo kosztować, dlatego naprawa pojazdu jest często dużym wydatkiem. W przypadku gdy nie posiadamy odpowiednich funduszy, jedynym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu, który podreperuje budżet.

 

kredytOferty banków

Jeśli sfinansowanie zakupu części do samochodu, wymaga wzięcia kredytu to warto jest najpierw poznać oferty jakie posiadają dla nas banki. W momencie gdy gotówka potrzebna jest natychmiast, nie mamy czasu na skompletowanie dokumentacji przy udzielaniu zwykłego kredytu. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się kredyt na oświadczenie. Jest to nieskomplikowana forma udzielania pożyczki, osoba ubiegająca się o kredyt musi przedstawić jedynie dowód osobisty oraz oświadczenie o osiąganych dochodach w ciągu jednego miesiąca. Dzięki temu, nie trzeba prosić szefa o bardziej szczegółowe dokumenty na temat naszych zarobków. Kredyt na oświadczenie to najszybsza forma otrzymania pieniędzy – wniosek o przyznanie pożyczki rozpatrywany jest w tempie ekspresowym.

Należy pamiętać, że podanie fałszywych danych w oświadczeniu, czyli zawyżenie wysokości naszej pensji, może nieść ze sobą poważne kłopoty. Bank z łatwością może sprawdzić prawdziwość przedstawionych przez nas informacji. Każda osoba, która stara się o przyznanie kredytu na oświadczenie, powinna posiadać zdolność spłaty kredytu oraz mieć czystą kartę W Biurze Informacji Kredytowej. Jest to instytucja posiadające informacje odnośnie terminowego spłacania rat przez osoby biorące kredyt. Konsekwencją podania nieprawdziwych danych może być nawet wytoczenie postępowania karnego w sprawie o chęć wyłudzenia pieniędzy.

 

kredyt gotówkowyKredyt na oświadczenie

Chcąc skorzystać z kredytu na oświadczenie, warto jest najpierw skontaktować się z bankiem, w którym posiadamy konto rozliczeniowe. Z uwagi na bycie klientem danej placówki, bank może nam zaoferować kredyt na bardziej korzystnych warunkach. W dodatku w jego oczach będziemy bardziej wiarygodni.
Ratunek w razie awarii samochodu niesie ze sobą również wzięcie prostego kredytu gotówkowego, czyli najprostszego produktu bankowego. Oferowany on jest przez wszystkie banki, które chcąc zachęcić klienta posiadają takie oferty jak malejące raty czy nienaliczanie odsetek przez kilka miesięcy.

Najważniejszą zaletą tego kredytu jest to, że otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, o którym nie musimy informować banku. Wniosek o przyznanie pieniędzy może być wypełniony, a następnie wysłany za pośrednictwem Internetu. Wypełniane formalności należą do wyjątkowo prostych, a decyzja o przyznaniu kredytu zapada w ciągu jednego dnia roboczego. Jest to bardzo ważny aspekt, w momencie gdy śpieszymy się z naprawą samochodu. Kredyt gotówkowy nie wymaga posiadania wkładu własnego. Przy określaniu wysokości kwoty kredytu, bank bierze pod uwagę miesięczne zarobki petenta. Inna forma zabezpieczenia kredytu to poświadczenie ze strony osób trzecich lub rzeczowe zabezpieczenie pożyczki.

 

częsci samochodoweKoszty kredytu

Wzięcie kredytu zawsze wiąże się ze spłatą odsetek oraz prowizji na rzecz banku. Dlatego, jeśli samochód nie jest nam potrzebny na co dzień, być może lepszym rozwiązaniem jest zbieranie funduszy na kwotę potrzebną do naprawy. Jednak gdy musimy korzystać z pojazdu aby móc swobodnie pracować, może nas to narazić na znaczne straty – wtedy wzięcie kredytu jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

 


 

częsciKtórej najdroższe części samochodowe najczęściej się psują:

  • Turbosprężarki,
  • Koło dwumasowe
  • Amortyzatory
  • Stara karoseria
  • Stare urządzenia elektryczne
  • Osprzęt silnika

 


 

tani kredytWięcej informacji znaleźć można na:

 

17 thoughts on “Gdy zepsuje się samochód – kredyt na części samochodowe”

Leave a Comment