sprawa o rozwód

Zupełnie nowa ja po rozwodzie – czyli jak zacząć wszystko od nowa

Co raz częściej mamy do czynienia z rozwodami, czasem nawet osób będących w wieloletnich związkach małżeńskich. O ile sam rozwód może nie przysparzać problemów i przebiega zazwyczaj bardzo szybko, o tyle powrót do normalnego życia po nim nie jest łatwe, bez względu na okoliczności, zwłaszcza dla kobiet.

Rozwody – jak przez nie przebrnąć?

prawnik podczas sprawy rozwodowejPodjęcie decyzji o rozwodzie, powinno być zdecydowanie decyzją ostateczną. Są formy pośrednie, które jeszcze dopuszczają naprawę sytuacji w małżeństwie, takie jak separacja. Rozwód powinny brać pary, których małżeństwo już na pewno nie zostanie utrzymane. Czasem zdarza się również taka sytuacja, że rozwód jest po prostu lepszym wyjściem, niż trwanie w małżeństwie jak za karę. Oczywiście, kiedy już się zdecydujemy na rozwód potrzebna będzie nam doświadczony w tego typu sprawach prawnika z krakowskiej izby adwokackiej. Na początku musimy złożyć pozew rozwodowy. Należy to zrobić w sadzie okręgowym, związanym z ostatnim wspólnym zamieszkaniem małżonków. Według polskiego prawa o rozwód mogą ubiegać się tylko małżeństwa, w których nastąpił trwały rozpad pożycia małżeńskiego. Jeśli to nie zostanie stwierdzone, są nie ma obowiązku orzeczenia o rozwodzie, nawet jeśli małżonkowie chcą tego zgodnie. Jeśli jednak sąd zdecyduje się dać rozwód, wtedy może wydać wyrok:

  • bez orzekania o winie małżonków
  • winni są oboje małżonkowie
  • wyłącznie z winy jednego małżonka

Zwracając się do sadu z prośbą o rozwód, chcemy aby jak najszybciej się to skończyło i żeby móc wrócić do normalnego życia. Jednak nie zawsze jest to łatwe, a kobietom jest często o wiele trudniej dojść do siebie po rozwodzie. Jednak są sposoby na to jak rozpocząć nowe życie i być szczęśliwą, nawet po tak ciężkim doświadczeniu jakim jest dla każdego rozwód.

Warszawski trener osobisty jako nowy sposób na codzienność

trener osobistyWiele kobiet po rozwodzie postanawia rozpocząć całkowicie nowe życie. Zmieniają one swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i zaczynają bardziej o siebie dbać. Może to być forma udowodnienia byłemu mężowi, że powinien żałować podjętej decyzji. A czasami chcą one same dla siebie czuć się atrakcyjne. Z całą pewnością najczęstszym krokiem, na jaki się decydują jest rozpoczęcie ćwiczeń i przejście na dietę. Nie koniecznie odchudzającej. Czasem chodzi zwyczajnie o zdrowsze odżywianie i prowadzenie zdrowszego trybu życia. Chcąc zrobić coś dla siebie zaczynają chodzić na siłownię, a tam często decydują się na współpracę z trenerem osobistym. Przede wszystkim taki start jest bezpieczny. Odpowiednio dobrany trening indywidualny w jednej z warszawskich siłowni, pozwoli osiągnąć zamierzone efekty. A na pewno żadna z tych pań nie chce przez niepoprawne wykonywanie ćwiczeń i zły ich wybór, stracić zdrowia. Trener personalny może również ułożyć odpowiednią dietę. Jeśli tylko będzie miał nasze badania, na pewno odpowiednio zbilansuje posiłki. Dlatego właśnie zdecydowanie się na współpracę z trenerem osobistym jest dobrym rozwiązaniem pod każdym względem.

Makijaż permanentny – jak wyrazić siebie?

makijaż permanentny twarzyW kwestii dbania o swój wygląd, kobiety, które przeszły przez rozwód, często zaczynają korzystać z usług kosmetycznych. Jeśli chodzi o ofertę salonów kosmetycznych, jest ona na tyle rozbudowana, że każda z nich na pewno znajdzie coś dla siebie. Kobieta która chce zadbać o swoją skórę, o jej jędrność i zdrowy wygląd z całą pewnością powinna wybrać się na różnego rodzaju masaże, od tych odprężających po odchudzające. Dbając o świetlisty wygląd swojej twarzy można zdecydować się na zastosowanie maseczek, a dobre dla każdej kobiety będzie skorzystanie z mezoterapii igłowej, która ma szerokie zastosowanie. Pozostawiając na boku zabiegi pielęgnujące, kobieta, która chce rozpocząć nowe życie i pokazać pewność siebie, powinna pójść na makijaż permanentny. W Warszawie każdy dobry salon wykonuje go naprawdę profesjonalnie. Oczywiście jakie jego rodzaj wybierze jest zupełnie indywidualny, ale już makijaż permanentny brwi potrafi dużo zmienić w wyglądzie. Jest to świetny sposób na to jak pokazać światu siebie nową, odmienioną.


Dodatkowe źródła wiedzy związanej z tematem:

  • Kancelarialuty.pl – strona www kancelarii adwokackiej z Krakowa obsługującej rozwody
  • Kobieta.pl – portal internetowy poświęcony zdrowiu i urodzie kobiet
  • Makijaz-permanentny.eu – strona internetowa salonu z Warszawy oferującego usuwanie makijażu permanentnego

Podsumowanie wpisu

Nawet jeśli w małżeństwie wystąpiła zdrada, bez udowodnienia sądowi, że małżeństwo uległo rozpadowi, możemy nie dostać rozwodu. Nie są również jednoznaczne do uzyskania rozwodu, sytuacje, kiedy jedno z małżonków jest alkoholikiem albo mamy do czynienia z przemocą domową.