Budowa domów drewnianych

W naszym kraju budowa domów z drewna w ostatnim czasie zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Zarówno budynki tworzone w technologii szkieletowej czy klasycznej, z pełnego bala drewnianego, coraz częściej goszczą w krajobrazie naszego kraju.

Jaki dom z drewna będzie najlepszy

Domy drewniane całoroczne MazowieckieDecydując się na budowę nowego domu od podstaw można zdecydować się na skorzystanie z projektów opartych na technologii szkieletowej. Ten system budowlany jest znany od dawna i szeroko wykorzystywany w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie, skąd też powszechna nazwa takich budynków – domki kanadyjskie. Myśląc o drewnianym obiekcie mieszkalnym najczęściej wyobrażamy go sobie jako parterowy i niewielki. Technologia szkieletowa pozwala jednak na szybką – w porównaniu do wykorzystania cegły czy pustaka – budowę nawet piętrowego domu o znacznej kubaturze. W naszych warunkach klimatycznych zasadność użycia takiej konstrukcji może się wydać dyskusyjna. Jednak wykorzystanie rzeczonej technologii w Kanadzie, o warunkach atmosferycznych zbliżonych, a nawet bardziej surowych niż w Polsce daje dobre efekty. Mieszkańcy centrum kraju wpisując w przeglądarce internetowej frazę „domy drewniane całoroczne Mazowieckie” znajdą oferty wielu wykonawców podejmujących się realizacji własnych bądź zgłoszonych przez klienta projektów. Można wybierać z różnych technologii budowy, zależnie od naszej zdolności finansowej i potrzeb. Dopasowując projekt do ilości zamieszkujących osób można zdecydować się na mniejszy, za to bardziej funkcjonalny budynek.

Spośród różnych materiałów budowlanych drewno niezmiennie jest bardzo konkurencyjne cenowo. Budując dom szkieletowy, z bala czy wykorzystujący technologię prefabrykacji elementów konstrukcyjnych można zawsze liczyć na mniejsze koszty niż przy obiekcie murowanym.