Ciekawy pomysł na imprezę firmową

imprezy firmowe

Będąc prezesem jakiejś firmy zdecydowanie powinniśmy dbać w szczególności o swoich pracowników. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to od nich zależy powodzenie naszej działalności. Oczywiście inwestujemy w ich rozwój oraz odpowiednio wynagradzamy za ciężką i wydajną pracę. Warto również wziąć pod uwagę organizowanie imprez integracyjnych. To one zgrają nasz zespół i pozwolą im wydajniej pracować w grupie.

Imprezy firmowe i różne sposoby na ich organizację

imprezy firmoweZ całą pewnością ważnym elementem każdej firmy jest kadra pracownicza. To ona i jej sprawna praca gwarantują odpowiednie funkcjonowanie działalności. Nie jest jednak łatwo znaleźć dobrych i lojalnych pracowników. Aby takich sobie wykształcić musimy być jako prezesi bardzo sprawiedliwi i wyrozumiali w stosunku do nich. Nie wystarczy jedynie od nich wymagać, potrzebny będzie odpowiedni system wynagradzania oraz wprowadzenie w firmie przyjaznej atmosfery. Można na różne sposoby zadbać o dobre samopoczucie naszych pracowników, jednak głównie powinno się postawić na dobre relacje panujące między nimi. Nic nie da wydajniejszej pracy od działania w zespole. Jeśli nasi pracownicy się szanują nawzajem o darzą sympatią, z całą pewnością ich praca będzie o wiele bardziej efektywna. Dlatego właśnie należy inwestować w organizowanie regularnych imprez firmowych, tak zwanych integracyjnych. Imprezy firmowe mogą być organizowane na wiele sposobów. Możemy przyjąć dla siebie za słuszne organizowanie wyjazdów integracyjnych na przykład raz w roku, a co kwartał organizację imprezy firmowej mającej na celu zapewnienie rozrywki naszym pracownikom. Dobrym pomysłem na miejsce, w którym możemy zorganizować tego typu imprezę będą sale konferencyjne, tak popularne w Gdańsku. Oczywiście od tego jakie miejsce wybierzemy na zorganizowanie imprezy formowej, będzie zależała dobra zabawa i zadowolenie uczestników.

Wegetariańskie jedzenie na imprezie firmowej

wegetariańskie jedzenieOczywiście na to czy nasi pracownicy wrócą z imprezy zadowoleni będzie miała również całą oprawa wydarzenia. Zdecydowanie nie wystarczy wybranie ładnego miejsca, którego okoliczności same w sobie będą stanowiły atrakcję. Musimy zadbać również o odpowiednie jedzenie, aby czas spędzony na imprezie upływał jeszcze przyjemniej. Mamy do wyboru naprawdę wiele możliwości. Możemy wybrać jedzenie jednego określonego rodzaju, albo postawić na różnorodność. Oczywiście zaserwowanie jednorodnego jedzenia wiąże się z pewnym ryzykiem, że nie wszyscy będą akurat to lubili. Zdecydowanie lepiej w takiej sytuacji wybrać jedzenie zróżnicowane, tak aby mieć możliwość wpasowania się w gusta wszystkich pracowników. Co możemy wziąć pod uwagę? Najwygodniej będzie zamówić jedzenie z firmy zewnętrznej, może to być catering lub jedzenie z restauracji. Najpowszechniejsze są:

  • jedzenie typu fast food,
  • owoce morza,
  • jedzenie wegetariańskie,
  • kuchnie świata (np. kuchnia japońska).

Zdecydowanie każde z tych potraw są dość specyficzne. Nie każdy zdecydowanie lubi owoce morza a i kuchnia japońska może nie mieć w swoim menu nic odpowiedniego dla niektórych. Jedzenie typu fast food to na przykład pizza czy hamburgery, serwowane w każdej knajpie w Bydgoszczy. Warto rozważyć dodanie do menu na imprezie firmowej jedzenia wegetariańskiego. Jest to najpewniejsza opcja, ponieważ tak jak mięso nie wszyscy jedzą, tak dania bez mięsne raczej nie stwarzają już tylu kłopotów.

Dmuchańce – ciekawa atrakcja dla pracowników

dmuchańceWażne będą również różnego rodzaju formy zabawy dla naszej kadry pracowniczej. Oczywiście można postawić na coś tradycyjnego i zorganizować zabawę taneczną czy dyskotekę, jednak można również wykazać się pomysłem dość oryginalnym i kontrowersyjnym. Może warto będzie pozwolić swoim pracownikom na całkowitą beztroskę i zapewnić im zamki dmuchanie. Kojarzy się nam to z dzieciństwem, a to może być zatem świetna forma na odstresowanie i oderwanie się od codziennych problemów.


Źródło:

  • Ambar.bydgoszcz.pl – strona internetowa pizzerii z Bydgoszczy
  • Calanaprzod.com.pl – restauracja i catering z Gdańska
  • Cateringwpolsce.pl – portal z firmami cateringowymi
  • Dmuchance-opolskie.pl – wypożyczalnia trakcji na pikniki rodzinne

Podsumowanie:

Pomysłów na imprezy firmowe może być tak wiele, jak wiele funkcjonuje na rynku firm. Jednak każda impreza firmowa ma przynieść rozrywkę naszym pracownikom i pozwolić im na integrację w zespole w sprzyjających okolicznościach.