Czy warto odwiedzić Mazury?

Coraz więcej osób dostrzega uroki Mazur. W związku z tym nie są one już dzikie i coraz więcej osób wybiera się tam na wypoczynek. To wszystko za sprawą pewnej mody. W związku z nią samotnicy już nie mają czego tam szukać. Jednak mimo tego, że nie są to rejony dziewicze, nadal jest tam pięknie.

Co robić na Mazurach?

atrakcje mazurskieMówi się o tym, że Mazury są uznawane za jeden z cudów natury. Wszystko dlatego, że posiadają niemal najbogatszą sieć wodną spośród wszystkich rejonów Polski. Największymi jeziorami są jezioro Śniardwy oraz Mamry. Jeśli chodzi o atrakcje mazurskie, to w tym rejonie znajdziemy ich naprawdę sporo. Będąc na Mazurach powinniśmy odwiedzić Mikołajki. Mówi się, że są one tzw. Perłą Mazur. Mikołajki to idealna baza dla żeglarzy. Można tutaj wypożyczyć sprzęt wodny oraz napić się piwa. Wśród atrakcji mazurskich nie sposób nie wymienić Rezerwatu koników polskich, znajdującego się w Popielnie. Popielno położone jest nad samymi Śniardwami, które miejscowi nazywają „morzem Mazur”. Bardzo ciekawą atrakcją jest spływ kajakowy Krutynią. Rzeka ta razem z jeziorami nazywana jest jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. W tym krótkim zestawieniu nie sposób pominąć Mrągowa, które zasłynęło głównie za sprawą organizowanego od 25 lat Festiwalu muzyki country. Festiwal ten odbywa się co roku, na przełomie lipca i sierpnia. Biorąc udział w tym festiwalu poznamy nieco inne oblicze tej znanej miejscowości. Na Mazurach znajdzie się również coś dla miłośników historii. Mowa o Wilczym Szańcu Gierłoży. Jest to miejsce, w którym niegdyś mieściła się kwatera główna Hitlera. Jest to miejsce, w którym z całą pewnością doszło do popełnienia wielu zbrodniczych decyzji.

Jeśli planujemy wycieczkę na Mazury nie musimy obawiać się, że nie będziemy mieli co tam robić. Atrakcji turystycznych jest naprawdę sporo, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Mazury są krainą, którą naprawdę warto odwiedzić, chociażby ze względu na wspaniałe walory przyrody.