Dj i fotograf – aby zabawa trwała

Ślub i Wesele to chyba najważniejsze wydarzenia w życiu człowieka, a każda Młoda Para pragnie aby to ich ślub był wyjątkowy i pamiętany przez długie lata. Dlatego organizacja tego podniosłego wydarzenia zajmuje bardzo dużo czasu i kosztuje sporo wysiłku. Ale oczywiście warto…

 

wesle Dobry Wodzirej

Aby zabawa była jeszcze lepsza, przyda się dobry wodzirej. Skoordynuje bawiących się na parkiecie gości, a co ważniejsze wyciągnie zza stołu tych bardziej nieśmiałych. Dobry wodzirej to taki, który wyczuwa nastroju panujący na sali, wie kiedy może pozwolić sobie na nieco więcej, a kiedy trzeba po prostu odpuścić.

Zabawy które proponuje, muszą komponować się ze stylem wesela, tak aby nie doszło do niepotrzebnych zgrzytów. Poza tym należy pamiętać, że niektóre zabawy proponowane na tradycyjnych oczepinach są bardzo przaśne i nie każda Młoda Para chciałaby brać w nich udział…

 

muzykaMuzyka

Jednym z ważniejszych punktów wesela jest muzyka. Dobry dj na wesele to prawdziwy skarb. Ci najlepsi mają zazwyczaj terminy zarezerwowane na wiele miesięcy naprzód. Jednak na tym punkcie na liście wydatków naprawdę nie warto oszczędzać. Dj potrafi tak rozkręcić wesele, że nikt z gości nie zechce zejść z parkietu, aż do białego rana.

Bardzo ważny jest tez dobór muzyki. Goście Weselni to zazwyczaj pełen przekrój wiekowy, od zupełnych dzieci do babć. Ważne aby każda z tych grup znalazła coś dla siebie. Są też oczywiści miłośnicy różnych gatunków muzycznych, rocka, metalu albo nieśmiertelnego Disco Polo. Dobry Dj musi być osobą bardzo stanowczą i odpierać ataki wujka Gienia, który pragnie po raz siódmy usłyszeć hit „Ona tańczy dla mnie”. Niech tańczy, byle po weselu.

Może również trafić się zagorzały fan metalu, któremu trzeba koniecznie wyperswadować, że Metallica to najlepsza kapela na każdą okazję, na wesele oczywiście też.

Dj, który gra na weselach jest trochę jaka saper. Lawiruje między gustami i guścikami gości, stając się zadowolić wszystkich. Co jest oczywiście niemożliwe i zawsze znajdzie się jakaś kuzynka, która powie, że wesele u Malinowskich było o niebo lepsze…

 

fotografia ślubnaFotografia ślubna

Szczęście jest ulotne, podobnie ślub i wesele… Szybko mijają. Warto uchwycić te chwile i zatrzymać je na zawsze. Fotografia ślubna pozwoli nawet po długich latach wrócić pamięcią do tego niezwykłego dnia i zatopić się we wspomnieniach.

Dobry fotograf powinien być jak żołnierz elitarnej jednostki specjalnej, powinien być niewidoczny, a sam powinien widzieć wszystko… Wzruszenie Panny Młodej przy składaniu przysięgi, zdenerwowanie Pana Młodego gdy czeka na swoją wybrankę. Łzy babci, która myślała że nie doczeka ślubu ukochanej wnuczki … Czy wreszcie radość i dobrą zabawę weselników, bo przecież stało się coś wspaniałego.

Ciekawym pomysłem są sesje zdjęciowe aranżowane już po ślubie. Tutaj zazwyczaj ujawnia się pomysłowość fotografa i Młodych. Paleta pomysłów jest naprawdę nieograniczona, wszystko zależy od odwagi modeli. Można wybrać się na sesję romantyczną na przykład do Paryża. Zwolennicy miejscowych klimatów mogą wyszukać ukwieconą łąkę i tam wykonać swoją sesję. Ciekawie wygląda również krajobraz obsypany śniegiem i skuty lodem. Dla miłośników nieco bardziej ekstremalnych wrażeń, da się zorganizować sesję podczas nurkowania oraz skoków na bungee… Wszystko zależy od tego, co naprawdę lubi Młoda Para, no i oczywiście od zasobności portfela.

 


 

ślub1Więcej informacji:

 


 

Jak zaplanować najlepsze na świecie wesele. Po pierwsze należy na spokojnie się zastanowić co my tak naprawdę lubimy i co najbardziej odpowiada. Przecież ten dzień należy do Młodej Pary, a nie do tłumu gości czy roszczeniowej rodziny. Wesele i ślub ma się zazwyczaj jeden raz w życiu i ważne, żeby były one skrojone pod potrzeby głównych bohaterów.

Po drugie należy usiąść spokojnie z przysłowiową kartką i kalkulatorem. Rozsądnie zaplanować budżet, aby późniejsze raty kredytów nie przysłoniły nam cudownych wspomnień z tego magicznego dnia.

 

weselePrzed ślubem do załatwienia  mamy sporo rzeczy:

  • ustalić datę,
  • liczbę gości,
  • miejsce na wesele,
  • załatwiać wszystkie formalności,
  • rozglądać się za wodzirejem, dj
  • wynająć fotografa.

Należy pamiętać, że najbardziej oblegane sale weselne są często zarezerwowane na dwa lata do przodu. Podobnie może być z wodzirejem czy fotografem.

Jeśli to wszystko zostanie ustalone i dopięte na ostatni guzik pozostaje zakupić obrączki, wybrać świadków, przerzucić całe morze sukien ślubnych i garniturów.

Po tym wszystkim można się szykować do składania przysięgi małżeńskiej, mocno zaciskając przy tym kciuki, aby szczęście i miłość trwał długie lata.

7 komentarzy

Dodaj komentarz