Dlaczego wolę soczewki od okularów?

Zawsze lubiłam nosić okulary i zawsze też uważałam, że dodają one kobiecie uroku oraz nieco seksapilu. Odkąd jednak zaczęłam nosić soczewki, do okularów wracam bardzo rzadko i głównie wtedy, kiedy zapomnę o wymianie szkieł kontaktowych na nowe.

Wygoda w noszeniu szkieł kontaktowych

szkła kontaktowePomimo tego, że bardzo lubię okulary z największą przyjemnością przerzuciłam się na soczewki. Powód jest bardzo dla mnie oczywisty – wygoda. W soczewkach nasze pole widzenia nie jest niczym ograniczone. Poza tym nie musimy się martwić czy podczas wykonywania danej czynności nie uszkodzimy soczewek. Jak każda osoba z wadą wzroku z pewnością wie, na okulary trzeba naprawdę bardzo uważać. Nie zawsze zdają swój egzamin na siłowni czy na koncercie. Nie wspominając już o uprawianiu sportu. Soczewki gwarantują nam zatem wygodę i w noszeniu i w życiu codziennym. Nosząc dobrze dopasowane szkła kontaktowe nie czujemy ich praktycznie w ogóle. Można wręcz odnieść wrażenie, jakby nasza wada wzorku po prostu zniknęła. Odkąd noszę soczewki, chętniej też szaleję na koncertach, jeżdżę na rowerze, a nawet pływam na basenie widząc wszystko ostro i wyraźnie. Co więcej, soczewki kontaktowe występują też w wielu kolorach i są świetną sprawą, kiedy ktoś interesuje się tak jak ja makijażem. Lubie dobierać sobie kolor soczewki pod makijaż dzienny lub wieczorny i sprawiać tym samym, że każdego dnia moje oko prezentuje się zupełnie inaczej! 

Warto również wspomnieć o cenie ponieważ soczewki kontaktowe są znacznie tańsze od okularów w których i tak często wymieniamy szkła, czy to ze względu na powiększenie się wady wzroku, czy dlatego, że się zarysowały. Poza tym soczewki możemy kupić bez umawiania się na wizytę u okulisty ponieważ istnieje wiele sklepów internetowych, które zajmują się właśnie sprzedawaniem szkieł kontaktowych.