Fotobudka na wesele – hit?

foto budka z zasłonami

Kiedy organizujemy wesele myślimy o wszystkim bardzo dokładnie, chcemy aby każdy element pasował do reszty. Niekiedy decydujemy się na wybranie motywu przewodniego, to wtedy bez wątpienia musimy zgrać wszystko z całość. Jest wiele elementów, które są niezbędne, ale warto również zadbać o dodatkowe atrakcje.

Zespół na wesele – niezbędny elementach

zespół weselny podczas występuJest kilka podstawowych elementów od których należy zacząć kiedy organizujemy wesele. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie miejsce i dobrać dekoracje. Ważne na weselu, tak aby zadowolić gości jest również dobre jedzenie. Jednak to co dla nas będzie najważniejsze to zdjęcia i film, dlatego musimy wybrać dobrego fotografa. Z całą pewnością najważniejsza jest muzyka, która zapewnia naszym gościom dobrą zabawę. Jeśli pierwsze wrażenie zrobi na nich wystrój sali, następnie pozytywne emocje spotęguje jedzenie to trzeba wybrać element, który będzie robił dobre wrażenie przez resztę imprezy. Dlatego tak ważny jest zespół weselny. W województwie mazowieckim i lubelskim jest ich naprawdę wiele, każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Czym kierować się przy wyborze zespołu na nasze wesele? Przede wszystkim nie powinniśmy decydować bez konsultacji. Ważna bowiem jest opinia innych, korzystających już wcześniej z usług danego zespołu ludzi. Po drugie musimy obejrzeć jakieś nagrania z imprez z ich udziałem. Wtedy na pewno zobaczymy czy styl danego zespołu jest właśnie dla nas.

Wynajem namiotów weselnych

namiot weselnyRównież ważnym aspektem każdego wesela jest to, gdzie się odbędzie. Wybranie odpowiedniej sali, albo restauracji może nas kosztować naprawdę sporo czasu, często bez rezultatu. Przede wszystkim będzie nam ciężko dostosować swoje wymagania do tego, co proponują nam właściciele. W sytuacji kiedy odpowiada nam wystrój i proponowane jedzenie, cena jest zbyt wysoka. Jeśli z kolei cena jest dobra i jedzenie też, to wystrój nam nie odpowiada, a jak wiadomo musielibyśmy się dostosować, bo jakiekolwiek zmiany nie są mile widziane przez właścicieli. W takiej sytuacji naprawdę dobrą alternatywą mogą okazać się namioty bankietowe. Przede wszystkim będziemy mogli całkowicie zadecydować o tym jakie będą dekoracje, w jakim kolorze i stylu będzie wystrojone wnętrze. Dla jednych jest to duży plus, dla innych nic pozytywnego. Głównie ze względu na to, że samodzielne udekorowanie namiotu jest bardzo czasochłonne. A na nadmiar wolnego czasu przed ślubem nigdy nie narzekamy. Należy się zatem zastanowić co jest dla nas najważniejsze. Jeśli porównamy cenę wynajęcia i uposażenia namiotu, na pewno wyniesie to nas porównywalnie do wynajmowanej sali. Jednak jeśli chcielibyśmy decydować w stu procentach o wystroju wtedy lepsze będzie na pewno wynajęcie namiotu. Na pewno obydwie opcje są szeroko dostępne i wybór po odpowiednim rozważeniu plusów i minusów oraz po ustaleniu naszych priorytetów nie będzie stanowił trudności.

Fotobudka na wesele – ciekawa atrakcja dla gości

fotobudka na weseluKiedy wszystko mamy już dopracowane, warto poświęcić trochę czasu na wybranie dodatkowych atrakcji dla naszych gości. Mogą być one naprawdę różne:

  • fotobudka
  • pokazy pirotechniczne
  • iluzjonista
  • barman
  • fontanna z czekolady

i wiele innych. W zasadzie nie stałoby nic na przeszkodzie, żeby zdecydować się na wszystkie naraz. Jednak nie zawsze jest to spójne z naszą koncepcją, albo po prostu przekroczyłoby to znacznie nasz budżet. Najczęściej wybieranym urozmaiceniem dla gości weselnych jest postawienie fotobudki w miejscu zabawy. Jednak nie dla każdego może to okazać się dobrym pomysłem. Są osoby, które uważają to za coś zupełnie odbiegającego w swoim wyrazie ogólnym od charakteru i atmosfery na weselu. Jednak niekiedy może się to okazać naprawdę dobrym pomysłem. Organizując wesele w klasycznym stylu, stosując tradycyjne rozwiązania, lepiej będzie zrezygnować z urozmaicania na siłę. Mogłoby to oznaczać przerost formy nad treścią, a zbyt dużo elementów nie pasujących do siebie wywoła duże zamieszanie.


Warte uwagi informacje dotyczące tematu dostępne są na:

  • Slub-wesele.pl – internetowy portal poświęcony branży ślubnej
  • Abrakadabrafotobudka.pl – witryna internetowa firmy zapewniającej fotobudkę na wesele
  • Clubbersband.pl – strona internetowa prezentująca zespół weselny z Mazowieckiego
  • Plansystem.pl – strona internetowa firmy oferującej wynajem namiotów weselnych i cateringowych

Podsumowanie

Dla tych, którzy zdecydowali się na wesele niekonwencjonalne, na przykład na plaży w mniej formalnym stylu, fotobudka jak najbardziej będzie elementem uzupełniającym całość i stanowiącym świetną zabawę dla gości.