Jak uwiecznić ślub i wesele? – film, fotografia, a może fotobudka?

ślub

Przyszli małżonkowie mają kilka opcji na uwiecznienie ceremonii i wesela. Decyzja jest trudna, dlatego warto rozważyć za i przeciw wszystkich dostępnych możliwości.

Jakie zalety i wady ma wideofilmowanie?

wideofilmowanieW związku z nowymi trendami w branży ślubnej wideofilmowanie wraca do łask po kilku latach kryzysu. Kamerzyści poszerzają swoją ofertę chcąc dopasować ją do wymagań nawet najwybredniejszych par. Wobec tego popularne stały się ostatnio trailery weselne, będące zwięzłą, często artystyczną zapowiedzią ceremonii. Teledyski weselne przybierają formę streszczenia tego wyjątkowego dnia i realizowane są w trakcie ślubu i wesela lub wykonuje się je jeszcze dużo wcześniej informując gości o zamiarze pobrania się. Dużym zainteresowaniem cieszą się także podziękowania dla rodziców i gości lub zaproszenia na ślub w formie wideo. Takie materiały można bez problemu wykorzystać w mediach społecznościowych. Do tej pory fotografia ślubna górowała na wideofilmowaniem umożliwiając dzielenie się w Internecie profesjonalnymi pamiątkami, co awykonalne w przypadku kilkugodzinnych filmów z wesela. Obecnie dzięki krótkim spotom istnieje taka możliwość i jest chętnie wykorzystywana przez świeżo upieczonych małżonków. Nowością są też ujęcia z lotu ptaka wykonywane dronem. Coraz więcej kamerzystów ma je w swojej ofercie – to niepowtarzalna okazja do uchwycenia malowniczych zakątków i przebiegu sesji plenerowej. Coraz więcej par decyduje się na teledyski z nocy poślubnej. To jeden ze wspomnianych nowych trendów w branży ślubnej. Stanowią krótki materiał ukazujący w detalach romantyczną scenerię i chemię między Nowożeńcami. Często wykonywane są już po nocy poślubnej, aranżując miłosne chwile np. na łonie natury.

Co oferuje fotografia ślubna?

fotografia ślubnaUsługi fotografów są równie rozległe co oferta kamerzystów. Tu także pojawiły się nowe tendencje i możliwości. Na wstępie warto zaznaczyć, że główna zaletą fotografii ślubnej jest jej nawet dwukrotnie niższa cena niż w przypadku wideofilmowania. To poważny argument dla par z ograniczonym budżetem, pragnących wydać jak najmniej na organizację ślubu. Oprócz fotoreportażu ze ślubu i wesela możemy zdecydować się na:

  • fotoeportaż z przygotowań do ślubu,
  • fotoksiążkę,
  • pamiątki dla rodziców,
  • sesję plenerową,
  • sesję narzeczeńską.

Tak jak już wspominaliśmy fotografia ślubna podobnie jak wideofilmowanie także ma swoje trendy. Jednym z nich są sesje narzeczeńskie. Decyduje się na nie coraz więcej par, chcąc zachować pamiątką także z szalonego czasu narzeczeństwa. Zdjęcia te często wykorzystywane są w późniejszym czasie do wykonania osobistych zaproszeń ślubnych, podziękowania dla rodziców lub księgi gości. Dodatkowym atutem jest oswojenie się z aparatem przed sesją ślubną i nabranie apetytu na następne zdjęcia. Najlepiej, gdy sesję narzeczeńską i ślubną wykonuje jeden fotograf. Wtedy współpraca i przebiegnie płynniej, co z pewnością odzwierciedlą zdjęcia.

Na czym polega fotobudka na wesele?

fotobudkaTo już ostatni trend, na którym chcielibyśmy na chwilę się skupić. Fotobudka sama w sobie jest bardzo prostym pomysłem, za to efekty wykonywania w niej zdjęć są oszałamiające. Przede wszystkim daje ona możliwość wykorzystania rozmaitych akcesoriów, które urozmaicają zdjęcia i podkreślają wesoły charakter wesela. Można wykonywać w niej zarówno zdjęcia grupowe, jak i bardzie intymne. To najlepsza alternatywa dla wszystkich osób, które nie lubią być fotografowane. Fotobudka na wesele sprawdza się z jeszcze jednego powodu – zdjęcia w niej wykonywane są natychmiast wywoływane, co umożliwia stworzenie księgi pamiątkowej ze zdjęciami i życzeniami gości. Mówiąc w skrócie, fotobudka ma same zalety!


Źródła:


Podsumowanie

Każda z opcji upamiętniania ślubu i wesela ma swoje korzyści. To od Państwa Młodych zależy, która z nich wydaje im się najodpowiedniejsza. Mimo wszystko dzięki dzisiejszej technologii i profesjonalistom w swoich branżach wszystkie z nich powinny być wyjątkowe i udane.