Jak wysłać prezent na święta rodzinie mieszkającej zagranicą?

Przesyłki do Niemiec

Okres świąteczny to czas obdarowywania się wzajemnie prezentami. Nie zapominamy również o Tych mieszkających najdalej. Wysyłanie paczek za granicę to teraz nic trudnego sprawdź jak to zrobić.

Koperty foliowe, bąbelkowe, pudełko czyli w co zapakować

Wnętrze koperty bąbelkowejNie ma jakiś wyżej ustalonych wytycznych co do pakowania paczek. Ogólną zasada jest taka aby była ona tak zapakowana, żeby się nie rozpadła, a jej zawartość została dostarczona w całości. W zależności od tego co wysyłamy powinniśmy dobierać różne tworzywa do pakowania:

  • rzeczy nie ulegające szybkiemu zniszczeniu jak np. ubrania, książki wystarczy zwykła koperta bąbelkowa;
  • płyny, żywność i gazy najlepiej zapakować w hermetyczne pojemniki, umieszczone w skrzyni lub pudełkach wyłożonych materiałem chłonącym wilgoć i tłuszcz;
  • delikatne przedmioty szklane najlepiej wysyłać w opakowaniach wypełnionych materiałem amortyzującym wstrząsy i odpornym na ściskanie; przykładem mogą tu być piankowe chipsy, foliowe poduszki wypełnione powietrzem;
  • rośliny, żywe zwierzęta i owady; opakowanie powinno być w szczególności trwałe (kosz skrzynia) i wyraźnie oznaczone nalepką „”żywe zwierze””, opakowanie powinno umożliwiać dostęp powietrza i zapewniać odpowiednie warunki na czas wysyłki oraz ewentualnego zwrotu;
  • pieniądze oraz prezenty kosztowne jak biżuteria, możesz zapakować w zwykłą folię, ale pamiętaj o zdeklarowaniu wartości;

Opakowanie powinno być przede wszystkim dostosowane do formy, wagi i wielkości wysyłanego przedmiotu. Każdy karton czy pudełko należy owinąć dodatkowo szarym papierem lub kopertą foliową. Jeżeli kształt przesyłki lub opakowanie uniemożliwiają przyczepianie kartki z danymi odbiorcy, możesz zastosować przywieszkę lub tabliczkę i przyczepić ją do paczki. Na paczkach z delikatną zawartością umieszcza się naklejki z napisem „”ostrożnie””, „”uwaga szkło””, itp.

Paczki i przesyłki do Anglii, Niemiec, Norwegii i innych krajów UE

Transport paczek do angliiWysyłając paczkę za granicę, chcąc zapłacić jak najniższą cenę należy zrobić to przede wszystkim dużo szybciej. Paczka wysłana tradycyjnie do Anglii może iść od 2 do 4 tygodni. Gdy robimy to w ostatniej chwili musimy liczyć się z tym, że za czas zapłacimy więcej. Możesz to zrobić tradycyjnie za pomocą Poczty Polskiej, lub zdecydować się na kuriera. Druga opcja na pewno będzie jedną z najdroższych. Jeżeli żadna z tych opcji Ci nie odpowiada skorzystaj z tzw. e-paczek. Wejdź na stronę internetową oferującą wysyłki paczek i przesyłek za granicę, zaloguj się, wypełnij formularz, a następnie otrzymasz kod z numerem zlecenia, który musisz umieścić na zapakowanej przez siebie paczce, a następnie dostarczyć ją do oddziału zajmującego się ich odbieraniem. Każda firma zajmująca się dostarczaniem paczek i przesyłek za granicę oferuje także możliwość śledzenia Twojej wysyłki. W ten sposób możesz kontrolować jej położenie i dowiesz się kiedy zostanie ona dostarczona. Wysyłając wartościowe przedmioty lepiej jest dodatkowo ubezpieczyć paczkę, masz wtedy szanse na otrzymanie odszkodowania w przypadku jej niewłaściwego dostarczenia, lub gdyby została zagubiona.

Czego nie możemy wysłać w paczce?

Opakowania kartonoweKażdy kraj ma swoje wymagania odnośnie przedmiotów których nie można przesyłać. Zazwyczaj są to używki takie jak alkohol, papierosy, narkotyki. Jednak to nie wszystko. Przykładowo do Włoch nie wyślesz środków dezynfekujących, kosmetyków, esencji, mięsa, olejów. Do rodziny w Niemczech nie dopuszczane jest wysyłanie: żywych zwierząt, leków, a wysyłając mleko i produkty mleczne musisz dostarczyć zaświadczenie weterynaryjne. Natomiast w paczce do Ameryki nie umieszczaj mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, gdyż wysyłanie produktów żywnościowych wymaga specjalnego pozwolenia amerykańskiej administracji do spraw żywności i leków. Możesz jednak wysłać własne wyroby domowe z tych produktów.


Więcej na ten temat na:

  • Pakowacz.eu – sklep internetowy sprzedający kartony fasonowe
  • Dlahandlu.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom handlowym
  • Krokobus – witryna internetowa firmy obsługującej przesyłki i paczki do Anglii

Podsumowując

Wysyłając prezent bliskim przebywającym za granicą pamiętaj o odpowiednim jego zapakowaniu oraz zaadresowaniu. Nie zostawiaj również wysyłki paczki na ostatnią chwilę chyba, że jest to produkt który wymaga szybkiego dostarczenia. Nie zapomnij do prezentu dołączyć życzeń.