Jakim zabiegom możemy się poddać w salonie kosmetycznym?

kosmetyczka

Medycyna estetyczna to jedna z najbardziej rozwijających się obecnie dziedzin medycyny. W związku ze wzrostem świadomości i dążeniem do szeroko rozumianego ideału, staje się coraz bardziej popularna. Jej zabiegom poddają się kobiety, mężczyźni a nawet dzieci. Pełni ważną rolę także w leczeniu oparzeń, blizn oraz chorób wrodzonych.

Mezoteriapia jako nowy trend w medycynie estetycznej

MezoteriapiaJej działanie jest bardzo wszechstronne. Znajduje zastosowanie w leczeniu blizn potrądzikowych, uszkodzeń posłonecznych, blizn, przebarwień, cellulitu i innych. Wspomaga również porost włosów i likwiduje tkankę tłuszczową. Mezoteriapia polega na kilkukrotnym wprowadzaniu wgłąb skóry leczniczych substancji, przy pomocy różnych metod. Stąd wyróżniamy mezoterapię:

  • igłową,
  • osoczem bogatopłytkowym,
  • mikroigłową,
  • procedurę hydrobalans,
  • bezigłową (jej działanie jest niepewne).

Można wykonywać ją na kilku partiach ciała: twarzy, powiekach, szyi, dekolcie czy dłoniach. Także depilacja laserowa stosowana jest na różnych obszarach. Swoją popularność zawdzięcza skuteczności działania, bowiem całkowicie likwiduje owłosienie z danej partii ciała. Zatem jest zabiegiem, który nie tylko usprawnia codzienną pielęgnację, ale także rozwiązuje problemy osób ze schorzeniami skórnymi. Depilacja laserowa jest przeprowadzana cyklicznie, a jej cena zależy od wielkości określonych partii ciała. Zabieg poprzedzony jest konsultacją, która ma na celu upewnienie się, że nie ma żadnych przeciwwskazań.

Czy zabiegi na cellulit są skuteczne?

zabiegi na cellulitOmówienie tego rodzaju usług wymaga rozróżnienia, czym różnią się zabiegi wyszczuplające od odchudzających. Jak sama nazwa wskazuje te odchudzające powodują obniżenie wagi ciała i zazwyczaj odbywają się przy użyciu skalpela. Może to być liposukcja, zmniejszenie żołądka czy usunięcie obwisłych fałdów skóry. Zaś zabiegi wyszczuplające modelują sylwetkę i poprawiają jakość skóry. Najlepiej sprawdzają się jako wspomaganie efektów odchudzania i ćwiczeń fizycznych. Składają się na nie różnego rodzaju masaże i ultradźwięki. Należą do nich także zabiegi na cellulit. Nowością są te z użyciem ultradźwięków niskiej częstotliwości, które dają efekt liposukcji bez ingerencji chirurgicznej. Niestety ich cena kilkukrotnie przewyższa cenę innych metod, jednak także efekty są spektakularne. Zabiegi wyszczuplające powodują: usunięcie nadmiaru wody z organizmu, poprawę przemiany materii oraz usunięcie toksyn i fałdek. Uzyskanie takich rezultatów w warunkach domowych i poprzez same ćwiczenia fizyczne nie jest możliwe, toteż kobiety bardzo chętnie z nich korzystają.

Pozostałe zabiegi oferowane przez profesjonalny salon kosmetyczny

zabiegiGabinety kosmetyczne zajmują się zarówno dużymi, skomplikowanymi zabiegami, jak i tymi mniejszymi. Oferują zabiegi na twarz, dłonie i stopy, cale ciało oraz wspomniane już – estetyczne. Oprócz wyżej wymienionych sporym zainteresowaniem cieszy się makijaż permanentny, który usprawnia codzienną, poranną, kobiecą rutynę i niweluje asymetrie i inne ubytki. Inną mniej popularną usługą jest kosmetyka dla panów. Obejmuje zarówno depilację, nawilżanie, kuracje przeciwzmarszczkowe i masaże. Pozostałe typowe zabiegi jakie oferuje każdy salon kosmetyczny to już typowy makijaż oraz manicure i pedicure. Mimo wszystko kosmetyka to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina, wobec tego w najbliższym czasie z pewnością poszerzy swoją ofertę o nowe zabiegi.


Źródła:


Podsumowanie

Medycyna estetyczna oferuje wiele różnorodnych zabiegów, o coraz większej skuteczności. Wygląda na to, że jest to bardzo przyszłościowe zajęcie, a może nawet dobry pomysł na biznes.