pierwsze strzyżenie psa w salonie

Kiedy warto zabrać psa na pierwsze strzyżenie?

Obecnie właściciele psów szczególnie dbają o swoje pupile. Oprócz zapewnienia im pożywienia, spacerów i innych wygód, zabierają je do salonów groomerskich, by wykwalifikowani specjaliści zajęli się sierścią lub włosami piesków.

Czym zajmuje się profesjonalny salon groomerski?

pierwsze strzyżenie psa w salonieSzczególnie kobiety w dzisiejszych czasach dbają o estetyczny wygląd swoich zwierzaków. Salony z psimi fryzjerami biją rekordy popularności w większych miastach. Aby zabrać na pierwsze strzyżenie psa w salonie warto zapoznać się z opiniami na temat danego miejsca. Oprócz umiejętności trzeba mieć też dobre podejście do pieska. Niektóre zwierzęta boją się poznawać nowe osoby, dlatego potrafią szczekać i gryźć psich fryzjerów. Wówczas dobrze wykwalifikowana osoba odpowiednio zajmie się nawet lękowym psem. Podczas takiego zabiegu dobrze zostawić specjalistę sam na sam z psiakiem, by przyzwyczajać go do nowych bodźców. Na pierwszą wizytę nie warto zabierać szczeniaka, gdyż jego usposobienie jest siłą rzeczy trudne do opanowania. Na strzyżenie można zabrać już dorosłego psa, który potrafi się uspokoić przy właścicielu. Po raz pierwszy warto zostać z pupilem w gabinecie podczas całego zabiegu, by pies czuł się swobodnie. Dotyk obcej osoby nie zawsze jest przyjemny, szczególnie dla lękowych psów. Usługa groomingu dla niektórych zwierząt jest przyjemna, zaś dla innych to męka. Dla tych drugich warto przygotować ulubione smaczki i nagradzać za posłuszeństwo. Grooming to nie tylko strzyżenie, w skład usługi wchodzi również mycie psiaka oraz niekiedy podcinanie pazurków.

Zakłady urodowe dla psów to nowość na polskim rynku. Od niedawna rozpieszczanie psiaków wyszło na wyższy poziom. Dla psów, które mają włosy, a nie sierść warto wybrać usługę groomingu, by odświeżyć umaszczenie i nie gromadzić niepotrzebnych kłakow.

Więcej na: https://www.doggyhouse.pl/