Najważniejsze usługi ślubne – fotograf i muzyka

W życiu każdego człowieka są takie momenty, które chcielibyśmy, aby były nie tylko najwspanialsze i zgodne z naszymi wyobrażeniami, ale również zapadły w pamięć wszystkich osób przy nich obecnych.

Jedną z takich uroczystości, które niezależnie od naszego wyznania religijnego, czy tez przywiązana do tradycji uznajemy za kluczową dla naszego życia, jest oczywiście ślub. Niezależnie czy mówimy tutaj o ceremonii kościelnej, czy jedynie ślubie cywilnym w Urzędzie Stanu Cywilnego, to jest to niezwykle ważne wydarzenie, które potrafi zmienić nasze dotychczasowe życie i być jego początkiem.
W jaki sposób jednak sprawić, aby uroczystość ślubna przebiegała zgodnie z planem i aby pozostała w naszej pamięci na długo?

 

zespół na weseleMuzyka dla każdego!

Atmosferę związaną ze ślubem buduje nie tylko sama uroczystość w kościele, czy Urzędzie Stanu Cywilnego, ale również późniejsza zabawa – czy to typowo wiejskie wesele, czy też uroczysty obiad w restauracji tylko dla najbliższych. W każdym z tych przypadków istotna jest atmosfera, którą najlepiej podkreśla odpowiednio dobrana muzyka weselna. Można co prawda puścić ją z płyty CD, bądź nawet najzwyklejszego odtwarzacza MP3 podpiętego do głośników, to jednak będzie ona niejako sztuczna – wybrana przez nas wcześniej i niedopasowana do tego, co aktualnie będzie działo się na weselu.

Warto zatem skorzystać z usług profesjonalnego zespołu weselnego, który za kilkaset złotych ubarwi naszą uroczystość. Niemal każdy zespół na wesele obecny na naszym rynku weselnym nie tylko zabawia gości odpowiednimi piosenkami (na które też możemy mieć wpływ) ale również jest w stanie poprowadzić liczne zabawy i gry dla pary młodej jak i gości weselnych.

Warto jednak pamiętać o tym, że dobre zespoły weselne mają terminy zarezerwowane na kilka tygodni, jeśli nie miesięcy do przodu. Aby skorzystać z ich usług konieczne jest ich zarezerwowanie już na wczesnym etapie organizowania całej ceremonii, przeważnie zaraz po wynajęciu sali weselnej, czy też restauracji.

 

Afotografia weselna może tak pamiątki?

Co jednak najlepiej sprawdzi się w roli pamiątek weselnych? Prawdopodobnie większość prezentów, które dostaniemy w dniu ślubu od naszych gości po kilku latach użytkowania może nie nadawać się do czegokolwiek, a otrzymane pieniądze dość szybko się rozejdą na początek nowej ścieżki życia. Warto zatem zadbać o odpowiednie uwiecznienie tego dnia na kliszy fotograficznej (dzisiaj raczej na nośnikach cyfrowych). Tak, to własne zdjęcia ślubne, czy to w postaci pozowanej sesji, czy też chwil utrwalonych podczas samej ceremonii oraz wesela są najlepszą ślubną pamiątką, która może służyć nam przez całe nasze życie. W każdej chwili możemy powrócić swoimi wspomnieniami i myślami do dnia ślubu patrząc chociażby na jedną, niepowtarzalną fotografię.

Warto zatem sprawić, aby nasze zdjęcia ślubne były wyjątkowe i niepowtarzalne, a nie stanowiły kolejną partię zdjęć, na których nic nie widać, bo wykonane zostały przez wujka, czy ciocię wykazujących stan po spożyciu. Oczywiście, takie zdjęcia również mogą być pamiątką, ale rzadko kiedy oddadzą prawdziwą atmosferę dnia ślubu. Fotografia ślubna jest specyficznym rodzajem fotografii, który wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu fotograficznego, ze względu na zamknięte i ciemne pomieszczenia, ale również umiejętności uchwycenia ważnych momentów – fotograf na ślubie musi być przez całą uroczystość fotografem, a nie gościem weselnym.

 

weseleUroczysta uroczystość?

Jeżeli chcemy, aby wszystko było zgodne z naszymi wyobrażeniami oraz marzeniami, nie warto zostawiać tego przypadkowi. Warto już od samego momentu zaręczyn i ustalenia daty ślubu, zająć się wszystkimi przygotowaniami, w tym oczywiście tym co najważniejsze – wynajęciem sali, wynajęciem zespołu weselnego oraz zorganizowaniem profesjonalnego fotografa, który uwieczni wszystkie ważne momenty. Nie można odkładać tego na ostatnią chwilę, gdyż może się okazać, że wszystkie zespoły, czy też dobrzy fotografowie są już zarezerwowani i nasza uroczystość nie będzie mogła być uświetniona ich obecnością.

 


 

ślub2Więcej informacji:

 


 

wesle2Podsumowanie

Pamiętajmy, że ślub jest tym momentem w życiu, który przeważnie przeżywa się tylko raz, a wspominać można przez resztę swoich dni. Zadbajmy zatem o to, aby ta uroczystość była uroczystością z prawdziwego zdarzenia i wiązała się tylko z tym co najlepsze –

  • najlepszą muzyką,
  • najlepszą oprawą,
  • świetna atmosferą,
  • pamiątkowymi fotografiami,

do których będziemy mogli wielokrotnie wracać. Czy może być coś lepszego niż zdjęcia wiszące na naszej ścianie w rodzinnym domu i przypominające nam każdego dnia o wspaniałych chwilach i ważnych, życiowych wyborach oraz decyzjach, które kierowały nami kilkanaście lat wcześniej?

 

11 komentarzy

Dodaj komentarz