Odpowiednie karmy dla psa mają wpływ na jego zdrowie

 

Każdy, kto posiada psa, wie jak ważne jest jego odpowiednie karmienie. Jako właściciele czworonogów powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, co spożywa nasz pupil w ciągu całego dnia. Na szczęście, istnieją na rynku karmy pełnowartościowe, które nie wymagają od nas samodzielnego przygotowywania posiłków i są niezwykle bogate w witaminy i minerały.

Naturalne karmy typu Essential Foods

essential foods nautical livingZdrowego psa można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Lśniąca sierść, energia oraz chęć do zabawy, świadczą  o tym, że pupil jest zdrowy i równie odpowiednio się odżywia. Aby zapewnić czworonożnym przyjaciołom dobre samopoczucie, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na sposób, w jaki jest on odżywiany. Lekarze weterynarii podkreślają, że dobra dieta to przede wszystkim pokarmy pochodzenia zwierzęcego, które są wzbogacone o witaminy z grupy A, D, E i K oraz minerały niezbędne do utrzymania prawidłowej wagi oraz mocnych kości. Wielu ekspertów ds. żywienia czworonogów poleca karmę Essential Foods Nautical Living, które mają odpowiedni bilans minerałów, witamin oraz białka. Dodatkowo, dzięki dużej różnorodności smaków, każdy może wybrać taką karmę, która najbardziej smakuje pupilowi. Należy pamiętać również o odpowiednim dawkowaniu, jednak tu z pomocą przyjdzie dołączona tabela, która znajduje się na opakowaniu karmy dla psa. I chociaż wybór karmy jest sprawą niezwykle ważną, nie wolno zapominać, że obowiązkiem każdego właściciela jest zadbanie o to, aby zwierzę miało dostęp do dobrych i pożywnych posiłków.

Pamiętajmy, że odpowiednie żywienie wpływa na zdrowie oraz kondycję naszego psa, dlatego tak ważne jest, aby przyjmował on posiłki, które są przeznaczone dla niego. Zakazane jest podawanie psu resztek ze stołu, a już całkowicie zabronione jest spożywanie przez mięsożerne zwierzę produktów tj. kapusta i ziemniaki.