Jak otrzymać dofinansowanie z Unii na sklep ekologiczny?

dofinansowania z unii

Rozpoczynając nową działalność, ciężko zgromadzić odpowiednią ilość funduszy, aby wystarczyły na wszystko. Wiele osób radzi sobie z tym, zwracając się o dofinansowanie na swoją firmę. Taka pomoc znacznie ułatwia początkowy okres prowadzenia biznesu.

Sklep ekologiczny – wyposażenie

sklep ekologiczny ze zdrową żywnościąWarto zwrócić uwagę, że już na samo wyposażenie sklepu ekologicznego na początku będzie trzeba wyłożyć sporo pieniędzy. Same produkty do sprzedaży będą wiele kosztować. Nie da się więc uniknąć posiadania pewnej części kapitału własnego. Całe dofinansowanie bowiem, nawet jeśli się je otrzyma, nie wystarczy na pokrycie wszystkich początkowych wydatków. Trzeba założyć firmę, kupić lub wynająć lokal. Pojawi się sporo opłat, za które będzie trzeba zapłacić, związanych z lokalem, zatrudnianiem pracowników i innymi ważnymi kwestiami. Trzeba będzie zadbać też o odpowiedni wystrój sklepu, który pozwoli na ekspozycję towaru. Samo zaś wykupienie towaru jak, modny teraz, błonnik witalny, zdrowe owoce czy niskokaloryczne produkty, to niemały koszt. By zapobiec dodatkowym stresom, trzeba podejść do rozpoczęcia działalności z konkretnym planem. Dzięki szczegółowemu spisaniu wszystkich wydatków i spraw, które trzeba załatwić, uniknie się przykrego zaskoczenia. Jeśli chce się dobrze zacząć działalność, trzeba starać się przewidzieć każdą ewentualność.

Jak krok po kroku zdobyć dotację z unii europejskiej?

środki pozyskiwane z dotacjiDotacja może wiele ułatwić. Jest to świetna pomoc dla osoby zaczynającej prowadzić własną działalność. Co jednak zrobić, aby ją otrzymać? Trzeba:

  • określić sobie cel, na jaki mają być przeznaczone środki
  • znaleźć pasujący program operacyjny
  • znaleźć podmiot ogłaszający konkurs w ramach danego działania
  • wypełnić wniosek i go złożyć
  • czekać na rezultat

Na pewno trzeba wiedzieć, na co chce się przeznaczyć środki, które można otrzymać w ramach dofinansowania. Nie ma sensu rozpoczynać starań o nie, jeżeli nie wie się na co chce się je przeznaczyć. Dzięki tej informacji będzie można wybrać później odpowiedni program, a także właściwie uzasadnić ubieganie się o dotacje z Unii Europejskiej. Trzeba też określić czas, w jakim chce się przeprowadzić dany projekt oraz jego zakres przestrzenny. Można więc postarać się na przykład o dofinansowanie na założenie strony internetowej sklepu ekologicznego. Wówczas trzeba się zastanowić nad wspomnianymi elementami. Zakres takiej strony to na pewno będzie obszar całej Polski albo nawet tereny zagraniczne. Kiedy już ma się konkretny cel, trzeba dopasować program, w ramach którego będzie można dostać dofinansowanie. Musi on pasować do tego, co chce się osiągnąć, a także na to, kto może się o takie dofinansowanie ubiegać. Należy śledzić podmioty mogące ogłaszać konkursy, czyli przykładowo urzędy miasta czy urzędy pracy. Poza tym trzeba dobrze zapoznać się z wymogami, jakie należy spełnić. Później pozostaje już tylko konkretne wypełnienie wniosku oraz oczekiwanie na decyzję, która może być ogłoszona do trzech miesięcy po złożeniu dokumentów.

Dofinansowanie unijne dla małych firm a złożony projekt

dotacje z unii europejskiejŻeby otrzymać pieniądze na dane działanie, trzeba zadbać o to, aby złożony wniosek był wypełniony w sposób zgodny ze standardami. Od sposobu opisania projektu w dużej mierze zależy czy uda się otrzymać dofinansowanie. Dzięki temu, że cel zgodny ze strategią firmy został już wcześniej określony, teraz trzeba tylko umiejętnie go sformułować i uzasadnić. Należy wystrzegać się barwnych określeń i pisać krótko oraz na temat. Jeżeli dla kogoś problem stanowi umiejętne ujęcie tych kwestii, może wybrać pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych. Istnieją firmy i doradcy, którzy we współpracy z ubiegającym się o dotację sformułują projekt tak, aby wyglądał on logicznie i dobrze prezentował cel starań.


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

  • Supraserwis.pl – strona internetowa firmy pozyskującej dofinansowania z unii
  • Zdrowazywnosc.com.pl – internetowy sklep ekologiczny oferujący błonnik witalny
  • Bankier.pl – portal internetowy z najnowszymi wiadomościami ze świata biznesu i finansów

Podsumowanie

Dzięki odpowiedniej argumentacji uzyskanie dofinansowania na otwarcie sklepu ekologicznego nie będzie problemem. Jeśli może to stanowić dla kogoś problem, warto o pomoc poprosić specjalistę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że na pewno dotacja nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów i trzeba też posiadać kapitał własny.