Otwarcie nowego saloniku z grami planszowymi

Otwarcie każdego nowego sklepu zawsze ma swoją oprawkę, która ma pomóc stworzyć pozytywny wizerunek firmy jak i sprawić, że nowy sklep zostanie zauważony, a co za tym idzie będzie miał on możliwość na pozyskanie nowych klientów. W obecnych czasach żeby zaistnieć na rynku nie tylko trzeba zadbać o odpowiednią oprawę w trakcie otwarcia, ale także i sam sklep jaki jest otwierany powinien być w pewnym sensie unikatowy, co w praktyce oznacza tyle, że jeśli chcemy zaistnieć powinniśmy otworzyć coś w miejscu gdzie jest akurat na rynku nisza.

 

Pomysł na biznes – sklep z grami planszowymi

Gry planszoweJeśli chcemy by otwarcie przebiegło po naszej myśli, czyli by nasz sklep został zauważony i by klienci się nim interesowali powinien on odpowiadać potrzebom rynku, a co za tym idzie zanim, zdecydujemy się na otwarcie jakiegokolwiek sklepu to najpierw powinniśmy sprawdzić czego w danej okolicy brakuje, na co zgłaszane jest zapotrzebowanie. Dajmy tutaj przykład: w ostatnim czasie bardzo popularne stały się gry planszowe, jednak sklepów zajmujących się sprzedażą tego rodzaju artykułów jest nadal bardzo niewiele, a co za tym idzie właśnie taki rodzaj sklepu mógłby okazać się dobrym pomysłem. Oczywiście trzeba jeszcze to zweryfikować, prowadząc na przykład ankietę w której sprawdzimy czy rzeczywiście ludzie w tej okolicy są zainteresowani kupnem tego rodzaju artykułów.

Asortyment sklepu z grami – gry planszowe, gry karciane i łamigłówki

Gra planszowaJak już zostało wspomniane gry planszowe w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Co za tym przyczyniło się do ich popularności? W dużej mierze chodzi o to, że dzisiejsze gry to nie to co dawniej. Obecnie są one bardzo rozbudowane, a dodatkowo jest naprawdę wiele ich rodzajów, co sprawia, że znalezienie ciekawego wariantu, czego byśmy od gry nie oczekiwali nie stanowi tak naprawdę żadnego problemu. Dlatego jeśli chcemy by nasz sklep dobrze prosperował, czyli miał szanse na odniesienie sukcesu to musimy dobrze go zaopatrzyć, dobrze oznacza, że musimy mieć bardzo różnorodny asortyment, co w praktyce oznacza, że na stanie sklepu powinniśmy mieć przynajmniej po kilka tytułów z danego rodzaju. A do rodzajów, które obowiązkowo w sklepie z grami muszą się znaleźć można zaliczyć:

  • gry planszowe ekonomiczne
  • gry planszowe strategiczne
  • gry planszowe wojenne
  • gry planszowe logiczne
  • gry planszowe rodzinne
  • gry planszowe imprezowe
  • gry planszowe przygodowe
  • gry karciane
  • łamigłówki

Trzeba przyznać, że jest tego całkiem sporo, a nie jest to wszystko, ponieważ jest to taki główny podział, Dodatkowo w sklepie z grami nie może zabraknąć takiej klasyk jak choćby szachy, chińczyk czy warcaby. Warto także mieć w swoim sklepie możliwość kupna na zamówienie, co oznacza, że jeśli nie posiadamy danego tytułu to możemy go zamówić na życzenie klienta.

Otwarcie sklepu i reklama – balony dekoracyjne i plakaty

Otwarcie sklepuOtwarcie sklepu jak już zostało wspomnie powinno być dużym wydarzeniem mającym typową oprawkę, a co za tym idzie konieczne jest ozdobienie wejścia do sklepu, w tym celu zwykle wykorzystuje się balony z helem, z których tworzy się na przykład bramy. taki prosty zabieg a już wyróżnia nowo otwarty sklep i sprawia, że zwraca się na niego uwagę. Dodatkowo takie otwarcie poprzedzone powinno być konkretnymi działaniami reklamowymi, czyli na przykład rozwieszeniem plakatów informujących o otwarciu. Poza tym w dniu otwarcia na ulicy w pobliży sklepu powinny być rozdawana ulotki, które mówią o produktach sprzedawanych w sklepie, jak i na przykład są także kartą rabatową, która obowiązuje w dniu otwarcia. Taki drobna zmiana w ulotce sprawi, że klienci tym chętniej przyjdą do naszego nowo otwartego sklepu.


Informacje zostały zaczerpnięte z następujących źródeł:


 

Słowem podsumowania:

Otwarcie sklepu z grami to w dzisiejszych czasach bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę to, że gry zarówno planszowe jak i karciane obecnie przeżywają swój renesans. Warto zadbać jednak o to by odpowiednio skompletować asortyment sklepu, a samo otwarcie sklepu nie przeszło niezauważone, bo wówczas możemy mieć problem. W świecie biznesu nie ma nic pewnego i warto o tym pamiętać.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Gry

Dodaj komentarz