Pielęgnacja pupila – fryzjer dla psów

W wyniku tego, iż uważamy że dobry wygląd i dbałość o siebie – skutecznie poprawia nam samopoczucie, pragniemy również zaoferować powyższe elementy naszym czworonożnym członkom rodziny. Jednak warto dodać, iż pielęgnacja psów jest również doskonałym działaniem prewencyjnym przed wystąpieniem u nich skomplikowanych stanów zapalnych.

 

psi fryzejPielęgnacja psów

Należy pamiętać, że sierść często przysłania naszym pupilom oczy, w wyniku tego faktu strzyżenie jest konieczne. Wytężony wzrok psa przez długi czas – może spowodować jego problemy ze wzrokiem nawet w jego późniejszym wieku. Długa sierść naszego pupila podrażnia spojówkę oka, która może z kolei doprowadzić do przewlekłego zapalenia spojówki. Kolejną chorobą wywołaną przez zbyt długą sierść u naszego psa jest również zapalenie skóry łap, które powodują ból oraz niezwykły dyskomfort zwierzęcia, co potrzebuje bardzo długiego i kosztownego leczenia. Kolejnym aspektem jest usuwanie włosów z przewodu zewnętrznego słuchowego, które jest działaniem prewencyjnym przed zapaleniem ucha zewnętrznego.

 

spa dla psaHigena

Kolejnym aspektem, o którym warto również wspomnieć jest aspekt higieny. Krótsze owłosienie znacznie bardziej pomaga nam w kąpieli naszego psa, a dodatkowo skutecznie zmniejsza ryzyko ataku pcheł. Dodatkowo, zalecane jest również przez weterynarzy – strzyżenie po okresie zimowym. Związane jest to przede wszystkim ze wzmożonym okresem linienia.

Psy stają się w bardzo szybkim czasie – członkami naszej rodziny. W wyniku tego, troszczymy się o ich odpowiedni wygląd. Jednak nie warto się obawiać o nieodpowiednie ostrzyżenie naszego pupila, gdyż tym zajęciem zajmują się profesjonaliści i używają narzędzi specjalnie do tego przeznaczonych. Podobnie jak fryzjerzy męscy oraz damski – dokładają wszelkich starań, aby klient i właścicieli byli z tego zadowoleni.

 

pielęgnacja psaStrzyżenie pupili

W sytuacji, gdy naszym głównym punktem skupienia jest wyłącznie strzyżenie psów, bez żadnego problemu znajdziemy w każdym mieście odpowiednią i kompetentną do tego osobę.
Psi fryzjer jest stosunkowo nowym zawodem w Polsce, który cieszy się ciągle wzrastającym zainteresowaniem. Jednak istnieje fakt, który całkowicie go wyróżnia – czyli umiejętne podejście do naszego pupila oraz podstawowa wiedza o strukturze sierści psa. Podobnie jak weterynarz – dba o dobro psa, jednak skupia się wyłącznie na jego zewnętrznym aspekcie. Sierść jest elementem i warstwą ochroną naszego zwierzaka, dlatego przycięcie nie zawsze może być maksymalne, gdyż pupil może ulegnąć podobnie jak człowiek – przeziębieniu. Warto zaufać profesjonaliście i pozwolić mu na skrócenie bezpieczniej ilości sierści. Warto zaznaczyć, iż zbyt krótkie przycięcie sierści może spowodować ślepotę u psa, z powodu zbyt dużej ilości światła wpadającego bezpośrednio w gałkę oczną.

 


 

pielęgnacja pupila

Więcej o pielęgnacji psów:

  • Psy24 – zwierzęcy portal
  • Strzyżenie psów Wrocław – fryzjer dla psów
  • Pies i kot – firma z Krakowa oferująca strzyżenie i pielęgnację psów

 


 

pies

Podsumowanie

Na zakończenie, warto jeszcze wspomnieć o aktualnie panującej modzie oraz trendach. Każdy z nas dąży do perfekcji, poprzez dbałość o siebie i swoje najbliższe otoczenie. Wraz ze wzrostem zainteresowania pielęgnacją psów – rozwinął się również nowy nurt w psiej kosmetologii jakim jest stylizacja. Niezależnie od wielkości naszego psa – możemy nadać mu odpowiednie fryzury oraz indywidualne podcięcia, co znacznie wyróżni go z tłumu. Jednak, warto zrezygnować z farbowania oraz koloryzacji sierści naszego pupila, gdyż jest to niezwykle szkodliwe oraz dodatkowo istnieje możliwość alergii psa, na składniki zawarte w danej farbie, w końcu nasz pies może być naturalnie piękny.

7 komentarzy

Dodaj komentarz