Polecana maść konopna uniwersalna

 

Większość osób posiada w swoim domu jakiś krem lub serum, które ma poprawiać wygląd skóry i sprawić, że będziemy wyglądać dużo korzystniej. Każdego dnia staramy się dbać o skórę, aby była dobrze nawilżona i odżywiona. Wiele osób nie jest zadowolona ze swojej cery, na której mogą pojawiać się niedoskonałości, czasem trądzik, a nawet blizny. Bardzo często z tak problematyczną cerą nie radzą sobie zwykłe kremy. Czego warto używać w takiej sytuacji?

Właściwości uniwersalnej maści konopnej

konopna maść uniwersalnaMożna zauważyć, że coraz chętniej sięgamy po produkty pochodzenia naturalnego. O wielu z nich wcześniej nawet nie słyszeliśmy. Konopie zazwyczaj kojarzyły się jedynie z takimi substancjami, które mają szkodliwy wpływ na psychikę człowieka. Prawie nikt nie wiedział o istnieniu siostrzanej odmiany konopi, która ma zupełnie inne właściwości. Z konopi siewnych można otrzymać dobroczynne olejki, które mają doskonałe działanie. Coraz częściej wykorzystywane są w kosmetyce i radzą sobie dużo lepiej, niż produkty polecane przez wielkie koncerny kosmetyczne. Konopna maść uniwersalna nie zawiera w swoim składzie żadnych sztucznych substancji czy konserwantów. Może być stosowane niezależnie od wieku. Doskonale nawilża i poprawia elastyczność skóry. Jest w stanie niwelować zmarszczki i poprawia ukrwienie. Warto wiedzieć, że ma także działanie lecznicze. Redukuje poziom sebum w skórze i nadaje się doskonale dla osób, które miały problemy z trądzikiem, a także łuszczycą.

O wielu rzeczach dowiedzieliśmy się całkiem niedawno. Z pewnością miało to związek z odkryciem, że konopie nie zawsze są szkodliwe. Istnieją dwie bliźniaczo do siebie podobne odmiany o zupełnie innych właściwościach. Z kwiatostanów konopi siewnych otrzymamy drogocenny olejek, który nie tylko walczy z wieloma chorobami, ale także ma ogromny wpływ na wygląd naszej cery.