Precyzyjne malowanie proszkowe

Mój dom dzielimy z babcią. Dzięki temu można liczyć na coś dobrego, babcia piecze pyszne pełnoziarniste ciasteczka i inne łakocie. Lodówka nigdy nie jest pusta, można by pomyśleć, że same plusy są z takiego mieszkania z babcią. Niestety, nie do końca. Starsi ludzie mają swoje przyzwyczajenia i nawyki. Przyzwyczajają się do rzeczy, mebli i ciężko im cokolwiek wytłumaczyć.

Wygoda z malowaniem proszkowym

malowanie proszkowe toruńBabcia nie pozwalała nam na wyrzucenie starego pieca w domu. Twierdziła, że to pamiątka. Piec za to marniał, odchodziła od niego farba i po prostu szpecił. Długo myśleliśmy co zrobić w tej sytuacji. Wtedy wpadliśmy na pomysł, że może malowanie proszkowe Toruń mogłoby pomóc odnowić piec. Skoro nie mogliśmy go wyrzucić, zaplanowaliśmy, że go odrestaurujemy i zrobimy babci niespodziankę. Zamówiliśmy usługi profesjonalnej ekipy, ponieważ z naszymi umiejętnościami mogłoby wyjść ciężko. Uznaliśmy, że malowanie proszkowe będzie najwygodniejsze, ponieważ będzie pewność, że farba rozłoży się równomiernie i nie będzie żadnych nieestetycznych zacieków. Poza tym, praca maszynką proszkową była zdecydowanie szybsza niż ręczne malowanie pieca. Na początku tylko trzeba było zdrapać stary lakier, ponieważ nie nadawał się do niczego. Zaletą malowania z pewnością był też fakt, że jest ono trwałe i bardzo wytrzymałe. Używa się do niego specjalistycznych farb o wysokiej wytrzymałości na różne czynniki. Nie musieliśmy się martwić o temperaturę, bo piec nie był już do tego używany. 

Panowie niezwykle szybko wykonali swoją pracę. Po chwili mogliśmy już podziwiać piec w całej swojej okazałości. Farba była bardzo ładna, świeciła się i dobrze prezentowała z bliska i z daleka. Fajnie, że można korzystać z takich usług i odnawiać stare rzeczy. Babcia jak zobaczyła piec, to była bardzo wzruszona. Była to jakaś jej pamiątka z dawnych czasów i miała do niego sentyment.