Przedstawiciel działu z lampami wiszącymi

W ostatnim czasie w sklepie, w którym pracowałem wprowadzonych zostało wiele zmian. Powstały działy, w których oferowane były produkty, których sklep wcześniej nie oferował. Pracownicy musieli przejść odpowiednie szkolenia, by móc rzetelnie prezentować nowy towar klientom.

Polecenie klientowi modnej lampy wiszącej 

lampy wiszące zuma lineJa zostałem przeniesiony do działu z lampami wiszącymi. Wiele się o nich nie musiałem uczyć, bo urządzenia te skomplikowane nie były. Chciałem jednak poznać producenta i dlatego zapoznałem się z jego folderami reklamowymi i informacjami, które znalazłem na stronie internetowej. Miałem sprzedawać lampy wiszące zuma line, które były nowością na rynku i nawet przewidziana była dość spora prowizja dla mnie za wykonanie targetu. Jako przedstawiciel działu z lampami odpowiadałem za wszystkie produkty. Klient, który pojawił się u mnie jako jeden z pierwszych, nie był zdecydowany i widziałem, że długo zastanawiał się jaką lampę wybrać. Podszedłem do niego, ponieważ chciałem mu pomóc no i zależało mi, ażeby kupił lampę, bo to były też dla mnie pieniądze. Klient wyjaśnił, że poszukuje lampy w stylu gotyckim, która jednocześnie posiadałaby elementy nowoczesne. Wiedziałem, że takie lampy były dostępne i poszedłem po model, który nie był eksponatem w sklepie. Klient był zachwycony i powiedział, że właśnie takiej lampy szukał. Podziękował mi, że mu ją poleciłam, ponieważ zapewne wybrałby jakąś inną. Cieszyłem się, że udało mi się pomóc temu klientowi i wyszedł zadowolony.

Pod koniec miesiąca okazało się, że udało mi się zrealizować plan sprzedażowy. Właściwie, to poradziłem sobie najlepiej i kierownik sklepu pochwalił mnie na forum. Poza premią dostałem jeszcze wiele innych nagród. Zamierzałem każdego miesiąca realizować plan.