Przejazdy busem mogą być alternatywą dla samolotów?

 

Pracujesz na Zachodzie, odwiedzasz tam rodzinę, a może po prostu czasem lubisz pozwiedzać kraje Europy Zachodniej? Cóż, w dzisiejszych czasach w zasadzie nie ma większego problemu, by dostać się za granicę. Bez odwiedzania urzędów, wystarczy telefon lub otwarcie strony internetowej, by zabukować transport.

Busem nie musi oznaczać niekomfortowo

busy z podkarpacia do holandiiOczywiście, najwygodniejszą formą będzie podróż samolotem. Krótko i wygodnie, te dwa aspekty zazwyczaj bywają kluczowe podczas wyboru środka lokomocji. Czasem jednak warto zejść na ziemię i postawić na jazdę busem. Często także to kwestia konieczności. Dlaczego? Ponieważ sieć połączeń akurat nie obejmuje celu, do którego chcemy się udać. Albo lotnisko za daleko i zorganizowanie transportu będzie dodatkowym problemem. Podobnych wątpliwości jest więcej. Zresztą, busy także gwarantują całkiem komfortowe podróżowanie. Dzisiejsze pojazdy zaopatrzone są w klimatyzację, wi-fi, telewizory z odtwarzaczem dvd czy gniazdka elektryczne. Kawa, herbata, przekąska? Bardzo proszę, taka opcja też znajduje się w ofercie wielu przewoźników. To wszystko ułatwia pokonywanie kilometrów, szczególnie na bardzo długich trasach. Wyobraźcie sobie, np. jadące busy z podkarpacia do holandii. Kawał drogi, półtora tysiąca kilometrów jakoś trzeba sobie urozmaicić. Jeszcze jeden ważny aspekt. W wielu przypadkach przewoźnik oferuje transport z punktu A do punktu B, czyli z miejsca zamieszkania możemy dojechać do miejsca docelowego. To także ważny argument „za” wyborem busa.

Podsumowując, busy są równie wygodne, co samoloty. Jedyna różnica to długość podróży i jakość dróg. Jazdę po nierównej nawierzchni z pewnością odczujemy. Kilka rzeczy jednak rekompensuje te niedogodności. Gęsta siatka połączeń i częstość wyjazdów – np. dla pracowników to kwestia, której nie można nie doceniać.

Więcej na: https://przewozy-skafander.pl/