Tapety pomysłem na szybki remont

 

Jednym z najdostępniejszych i wymagających najmniej umiejętności materiałem budowlanym jest tapeta do ścian i sufitów. Nie trzeba być fachowcem, żeby w łatwy sposób za pomocą kleju nalepić tapetę. Obecnie na rynku znaleźć można wiele rodzajów, modeli oraz kolorów tapet.

Funkcjonalność wytrzymałej tapety vlies

wytrzymała tapeta vliesW zależności od funkcjonalności, przeznaczenia i miejsca, w którym tapeta ma być nałożona, są tapety do kuchni, przedpokoju, sypialni, pokoju dziecięcego. Jest to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które w szybki sposób chcą zmienić wystrój mieszkania lub jednego pomieszczenia. Ceny tapet wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za rolkę. Chcąc zmienić kolor i wzór ścian, na których jest już tapeta, wystarczy ją zmyć. Na rynku budowlanym spotkać można także tapety, które nie wymagają zdejmowania, można je bez problemu wyczyścić lub pomalować. Mowa tu jest o tapetach z włókna szklanego vlies. Powstaje ona ze specjalnie wytapianego w 1200 stopniach szkła, zmieniającego się we włókno. Wytrzymała tapeta vlies ma szerokie zastosowanie. Można ją kłaść nie tylko na ścianie oraz na suficie, ale także na meble czy drzwi. Tapety te są swoistą bazą pod farbę do malowania. Posiadają różne faktury: gładkie, jodełka, kratka itp. Ich historia sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia w Skandynawii. Tapeta vlies jest odporna na zarysowania oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swojej wytrzymałości mogą być stosowane w prawie każdym pomieszczeniu.

Przy pomocy odpornych, nowoczesnych materiałów oraz pojemnych mebli można stworzyć przestrzeń, która nie tylko będzie pięknie wyglądać, ale także będzie funkcjonalna. Samodzielnie przeprowadzony remont nie tylko będzie tańszy, ale wprawi w dumę niejednego mężczyznę.