Technologia sufitu napinanego

 

Budownictwo to branża, która rozwija się bardzo szybko adaptując wiele znanych już materiałów. Dzięki współpracy naukowców i producentów z roli funkcji pomocniczych przy pracach budowlanych przyjęły one nowatorskie formy. Jednym z przykładów jest wykorzystanie polipropylenu to tworzenia napinanych, elastycznych powłok sufitowych. Oprócz tego surowca wykorzystuje się tkaniny poliestrowe oraz PCV. Technika ta coraz bardziej zastępuje pracochłonne prace z płytą K – G lub technologie oparte na tynkowaniu. Sufity napinane są wytwarzane w wielu wersjach i odmianach.

Rodzaje sufitów napinanych

sufity z nadrukiemMetodą na bardzo szybką odmianę oblicza każdego lokalu jest użycie powłok sufitu napinanego z powłok syntetycznych. W przeciwieństwie do tradycyjnych technologii bazujących na płytach gipsowych i tynkach założenie sufitu napinanego odbywa się szybko i bezpyłowo. Prace nie wymagają przecierania gładzią gipsową i malowania. Jedyne prace z urządzeniem mechanicznym wiążą się z nawiercaniem otworów w ścianach pod specjalne szyny, na których rozpina się powłoki sufitu. Szyny mocuję się w odległości minimum trzech centymetrów od właściwego sufitu. Sufit napinany daje ogromne możliwości aranżacji. W ofercie firm tej branży znajdują się sufity z możliwością umieszczenia ledowych punktów świetlnych. Producenci oraz firmy handlowe oferują pełne wyposażenie opcjonalne. Decydując się na założenie sufitu napinanego mamy możliwość wyboru koloru sufitu z bardzo bogatej palety barw. Możemy również wybierać powłoki sufitowe z dwóch wersji: matowej lub z połyskiem. Istnieją również wersje powłok transparentne. Wszystkie firmy wykonują sufity z nadrukiem dowolnego zdjęcia, napisu lub innego motywu. Bardzo często właściciele biur decydują się na umieszczenie logo firmy. Coraz więcej osób decyduje się na kosztowniejsze wersje sufitów napinanych. Mowa tu o wielopowłokowych sufitach z efektem 3D. Efekt ten można otrzymać dzięki specjalnej budowie i zamontowaniu punktów świetlnych. Bardzo popularną wersją sufitu napinanego jest tzw. gwieździste niebo. Inwestycja w sufit napinany jest dość wysoka tylko pozornie. To tylko jeden wydatek na bardzo wiele lat użytkowania. Niektórzy producenci dają nawet 15 lat gwarancji na swoje powłoki, a rzeczywisty czas użytkowania może wynosić nawet około 40 lat. Sufity napinane to również izolacja akustyczna i chroniąca przed zalaniem. Powłoki sufitowe są niepalne i nie wymagają odnawiania w postaci remontów i malowania.

Firmy oferujące sufity napinane przeprowadzają klienta przez wszystkie etapy od wyboru właściwej powłoki aż po serwisowanie gwarancyjne. Możemy liczyć na uczciwą wycenę w oparciu o pomiary dokonane przez przedstawiciela firmy. Bogactwo form wizualnych jakie możemy uzyskać dzięki sufitom napinanym zaskoczy najbardziej wymagających klientów. Można dobrać sufit napinany pasujący do każdego stylu wnętrza.