Usługi polimeryzacji powierzchni

Proces polimeryzacji podłóg jest związany z profesjonalnym czyszczeniem oraz zabezpieczaniem posadzek przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz brudem. Podczas procesu na podłogę nakłada się specjalną warstwę polimerową, która zabezpiecza posadzkę. Sam proces nie jest skomplikowany technologicznie, jednak do jego wykonania używane są maszyny. 

Proces polimeryzacji powierzchni płaskich

Polimeryzacja podłóg OpoleProces polimeryzacji podłóg składa się z pięciu czynności. Pierwszą z nich jest doczyszczanie podłogi na mokro. Celem tej czynności jest usunięcie mocnego brudu oraz resztek poprzedniej warstwy polimerowej. Drugą czynnością jest usuwanie wody po pierwszym doczyszczaniu. Celem tej czynności jest szybkie i dokładne osuszenie podłogi oraz usunięcie resztek środka doczyszczającego. Kolejną czynnością jest zebranie na sucho resztek nieczystości oraz resztek środka doczyszczającego. Tę czynność fachowo nazywa się neutralizacją. Wszystkie wyżej opisane czynności mają na celu bardzo dokładne oczyszczenie powierzchni przed położeniem polimeru. Czwartą czynnością jest nałożenie warstwy polimerowej. Ostatnią czynnością w procesie polimeryzacji jest termiczne utwardzenie nałożonej warstwy polimerowej. Firm zajmujących się profesjonalną polimeryzacją jest bardzo dużo. Firmę taką możemy znaleźć szybko w internecie. Na przykład, jeżeli szukamy takiej firmy w Opolu wystarczy w przeglądarkę internetową wpisać frazę polimeryzacja podłóg Opole i bez problemu znajdziemy bogatą ofertę firm świadczących usługi profesjonalnego sprzątania.

Aby proces polimeryzacji był skuteczny, a jego efekty trwałe należy nałożyć dwie lub trzy warstwy polimeru. Jedna warstwa nie zapewni trwałego efektu. Najistotniejszą czynnością, w całym procesie polimeryzacji, jest termiczne utwardzanie warstw polimerowych. Ta końcowa czynność osusza wilgotny, świeżo nałożony polimer i powoduje utwardzenie polimeru na nawierzchni. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi