Wybieramy klimatyzator – na co zwracać uwagę?

Niewątpliwie odczuwa się to, że nasz klimat się ociepla. Dlatego warto zastanowić się nad montażem klimatyzatora, który zapewni nam przyjemne, chłodne powietrze w upalne dni. Jednak nie jest to jedyna funkcja tego urządzenia.

Klimatyzator – jak wybrać odpowiedni?

klimatyzatory samsung warszawaObecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów klimatyzatorów, jednym z nich jest klimatyzator przenośny. Jest to najprostsze rozwiązanie, ponieważ by zainstalować to urządzenie nie musimy kuć ścian ani prowadzić przewodów. Jedynym wymogiem jest jaki trzeba spełnić to bliskość okna, gdyż rurą przez uchylone okno odprowadzane jest  ciepłe powietrze z naszego pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że te urządzenia są dość hałaśliwe. Wyróżnia się również klimatyzatory samsung warszawa typu Split, które składają się z zewnętrznej i wewnętrznej jednostki. Tą pierwszą stanowi centralny agregat z pompą, wentylatorem oraz skraplaczem. To ustawia się na balkonie lub montuje na dachu czy elewacji. Ta druga wyposażona jest w parownik, układ sterujący a także wentylator nadmuchowy. Występują one w różnych wersjach w zależności od sposobu ich montażu. Jednak najpopularniejsze są ścienne spotykane najczęściej w kolorze białym. Jednak niektórzy producenci oferują je wykończone chromem czy przyciemnianym lustrem. Można je również spotkać w kolorze szarym czy niebieskim. Obie te jednostki łączy się ze sobą za pomocą miedzianych izolowanych rurek. Najlepiej gdy znajdują się obok siebie bo wtedy unikajmy skomplikowanych połączeń pomiędzy nimi.

Przed zakupem klimatyzatora warto zastanowić się czy będzie on nam służył wyłącznie do chłodzenia powietrza czy ma mieć również dodatkowe funkcję takie jak ogrzewanie powietrza. Dzięki temu może on stanowić uzupełnienie naszego źródła ciepła.