Wykorzystanie samoprzylepnej taśmy najezdniowej

Ponieważ gospodarka światowa rozwija się w bardzo dużym tempie, możemy być światkami tego, jak powstają nowe budynki, drogi, centra handlowe itp. każdy jednak remont wymaga zawsze zamknięcia pewnego odcinka drogi, co wymaga wprowadzenia tymczasowego oznakowania drogowego, które zapobiega chaosowi w ruchu ulicznym.

Zastosowanie samoprzylepnej taśmy żółtej

samoprzylepna taśma najezdniowa żółtaJeszcze do niedawna można było obserwować na drogach malowane żółte linie poziome, które zastępowały te białe na czas różnych remontów. Ich problem polegał jednak na tym, że po zakończonych pracach należało je usuwać, żeby nie wprowadzały kierowców w błąd i nie powodowały niepotrzebnych kolizji, dlatego w ich miejsce pojawiła się samoprzylepna taśma najezdniowa żółta. Pełni ona dokładnie tę samą funkcję co farba, jednak usunięcie jej nie wymaga takiego zachodu – wystarczy ją bowiem odkleić. Żeby usunąć malowane linie, trzeba było stosować frezarki oraz maszyny do piaskowania, tymczasem samoprzylepną taśmę usuwa się bardzo łatwo. Warto zauważyć, że jest ona wyjątkowo odporna na ścieranie – wykonana z solidnych materiałów z domieszką aluminium nie ulega zbyt łatwo uszkodzeniom mechanicznych, jest także odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, takie jak intensywne opady deszczu, silny wiatr czy też oddziaływanie szkodliwego promieniowania UV. To bardzo wygodne i skuteczne rozwiązanie, które coraz częściej jest wykorzystywane na całym świecie. Wystarczy nakleić taśmę i usunąć ją po skończonym remoncie bez konieczności zamykania ruchu.

Jakkolwiek by było, samoprzylepna taśma najezdniowa nie jest niezniszczalna, dlatego w miejscach wzmożonego ruchu oraz na skrzyżowaniach, gdzie samochody manewrują w różnych kierunkach, warto zastosować dodatkowo klej wzmacniający do taśm, co zapobiegnie ewentualnemu odklejaniu od jezdni.