Drogeria dziecięca – Czy to dobry pomysł na biznes?

Świat biznesu jest w dzisiejszych czasach jak chyba jeszcze nigdy bardzo niebezpieczny, głównie z racji tego, że konkurencja zwłaszcza konkurencja na rynku handlowym jest bardzo duża. Wszystko to sprawia, że założenie własnej działalności choć pozornie w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwe, to wcale nie jest to ani z byt pewne, ani co za tym idzie zbyt bezpieczne, bo założyć własną firmę łatwo, ale zbankrutować jeszcze łatwiej. Dlatego chcąc wejść na rynek trzeba wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować, a w szczególności to w jaką branże chcemy wejść, bo zwykle to w największym stopniu decyduje o naszym sukcesie lub niepowiedzeniu.

Drogeria dziecięca dobrą alternatywą

Zabawka dla dzieciPodstawą dobrego biznesu jest pomysł i nie jest to żadna tajemnica, jednak nie chodzi tylko o to by mieć pomysł na niebagatelny biznes, a raczej o to by trafić z pomysłem czy też może inaczej to ujmując by wybrać taki biznes na jaki jest obecnie największe zapotrzebowanie, czyli krótko mówiąc jeśli chcemy rozpocząć jakąś działalność musimy najpierw sprawdzić, czego oczekują klienci, jakie nisze są na rynku i właśnie w jedną z takich nisz się wpasować. Co może być taką niszą obecnie? Biorąc pod uwagę to, że w ostatnich czasach Polska przeżywa prawdziwe baby boom, bardzo dobrym pomysłem mogą okazać się wszelkie działalności nastawione na dzieci, jednak jako, że przedszkoli w ostatnim czasie powstało całkiem sporo to być może lepszym rozwiązaniem obecnie okaże się założenie drogerii dziecięcej, czyli takiego sklepu w którym będą dostępne tylko i wyłącznie artykułu dla dzieci. Choć pojęcie drogeria mogłoby wskazywać, że do asortymentu naszej działalności powinny należeć tylko artykuły pielęgnacyjne, czyli wszelkiego rodzaju szampony, kremy i tym podobne produkty, to wcale tak nie musi być. Dobra drogeria dziecięca, która chce zaistnieć na polskim rynku powinna mieć w swojej ofercie bardzo różnorodny asortyment, wśród którego można by wymienić takie produkty jak choćby:

  • zabawki
  • mebelki
  • książki dla dzieci
  • kocyki la millou
  • kosmetyki pielęgnacyjne
  • wyprawki dla przedszkolaka

Oczywiście są to bardzo ogólne kategorie, pod które można podpisać bardzo wiele różnorodnych artykułów, co za tym idzie taka dziecięca drogeria, aby miała dużą szanse na odniesienie sukcesu musi być kompleksowo wyposażona. Jak to jest jednak w świecie biznesu dobre zaopatrzenie i dobry pomysł to nadal za mało by móc liczyć na sukces, więc nasza dziecięca drogeria, tak jak i praktycznie każda inna działalność wymaga jeszcze innych zabiegów by móc na rynku zaistnieć. O czym należy w takim razie jeszcze pamiętać?

Reklama kluczem do sukcesu  – wizytówki i ulotki na początek

Wizytówki firmoweNie od dziś wiadomo, że reklama ma wielką moc, a w dzisiejszych czasach nawet większa niż dawniej, dlatego chcąc odnieść sukces, nawet jeśli wybraliśmy taki rodzaj działalności na który na rynku jest duże zapotrzebowanie nie możemy o niej zapomnieć, bo to właśnie dobrze przeprowadzona akcja reklamowa, może zagwarantować nam duże obroty, czyli zagwarantować nam sukces. Oczywistym jest, że w przypadku nowo otwartej działalności budżet jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na reklamę jest zwykle stosunkowo ograniczony, jednak to właśnie nowo otwarte punkty potrzebują przede wszystkim reklamy, bo to przecież dzięki niej będą miały możliwość pozyskać nowych klientów.

Jak reklamować własny biznes?

Ulotka reklamowaJaką zatem formę reklamy wybrać by była ona zarazem skuteczna i co ważne stosunkowo tania? Wbrew pozorem w tym wypadku zwykle najlepiej sprawdzają się te najprostsze rozwiązanie, takie jak choćby wizytówki czy ulotki, a najlepiej oba warianty. Druk wizytówek przynosi korzyści jeśli chodzi o tworzenie wizerunku naszej firmy i że tak to ujmę rozpowszechnianie o niej informacji droga pantoflową, czyli znajomy znajomemu przekazuje wizytówkę naszej firmy, ulotki to typowa reklama, która nie tyle ma informować o istnieniu samej naszej firmy co reklamować oferowane przez nią produkty i co za tym idzie zachęcać do odwiedzenia naszej działalnością. Zaletą tych rozwiązań jest to, że maja one stosunkowo duży zasięg, a sam koszt druku zwłaszcza przy większych nakładach wychodzi stosunkowo tanio.


Wartościowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Sklep Babyland – sklep internetowy z tanimi ubrankami dla dzieci
  • Navi Concept – strona drukarni cyfrowej z Łodzi tworzącej wizytówki firmowe
  • Biznes.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom biznesowym

Podsumowanie  tematu

Drogeria dziecięca, których obecnie na polskim rynku jest bardzo nie wiele, może okazać się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o założenie własnej działalności. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet jeśli idealnie wstrzelimy się w zapotrzebowanie rynku to jeszcze nie oznacza to, że uda nam się odnieść sukces, dlatego nie możemy także zapomnieć o takich podstawowych sprawach jak wybór odpowiedniej lokalizacji a także zorganizowanie dobrej reklamy.

Leave a Comment