Wsparcie dla małej firmy – prawnik i biuro rachunkowe

Prowadzenie własnej działalności w dzisiejszych czasach nie jest wcale łatwiejsze niż kiedyś, zwłaszcza jeśli wiać pod uwagę to, jaka niemal w każdym sektorze panuje konkurencja i jak przez to jest się na rynku trudno utrzymać, dlatego prowadząc własną małą firmę warto korzystać z każdej możliwej pomocy, bo być może to właśnie te działania zadecydują o naszym być lub nie być.

Pomoc prawna dla małych firm

PrawnikProwadzenie własnej działalności wiąże się nieodzownie z konieczności sprostania rożnego rodzaju wymogom i przestrzegania różnych praw, które normują działanie praktycznie każdej firmy. Dla osoby nieobeznanej z światem firmowych formalności sprostanie tym wymogom może okazać się nie lada wyzwaniem, a choćby niewielkie niedopatrzenie może mieć bardzo poważne skutki dla firmy, dlatego jeśli wydaje nam się, ze to wszystko czarna magia, może warto zwrócić się o pomoc do fachowca, który doskonale poprowadzi nas i nasza firmę, przez gąszcz urzędowych formalności. W tym względzie zwykle najlepszym rozwiązaniem okazuje się nawiązanie współpracy z jakąś z kancelaria adwokacką. Rzetelna kancelaria pomoże w załatwianiu takich spraw prawnych jak:

  • prawa pracy
  • zawierania umów z kontrahentami
  • reprezentacja przed sądami
  • reprezentacja przed komornikami
  • reprezentacja przed organami administracyjnymi

Co jeszcze obejmuje zakres usług kancelarii?

AdwokatZakres usług takiej kancelarii obejmuje wszystkie te elementy, które mogą sprawiać problem początkującemu i nie tylko początkującemu przedsiębiorcy. Wbrew powszechnej opinii usługi adwokatów są bardzo często skierowane właśnie do małych i średnich firm a nie wielkich korporacji. I choć może rzeczywiście skorzystanie z tego rodzaju pomocy wiąże się z pewnymi wydatkami, to jeśli by wziąć pod uwagę jakie mogą być koszta niedopatrzeń prawnych spowodowanych niewiedzą przedsiębiorcy i tak zwykle się to kalkuluje. Warto zatem choć zapoznać się z ofertą różnego rodzaju prawników i adwokatów, bo być może znajdzie się taki specjalisty, który pomoże nam w prowadzeniu firmy.

Rozliczanie firmy – biuro rachunkowe

KsięgowośćOsoby fizyczne prowadzące własną działalność zobowiązane są do prowadzenie księgowości uproszczonej czyli księgi przychodów i rozchodów, co za tym idzie przedsiębiorca, jak zresztą każdy podatnik ma możliwość prowadzenia owej księgowości samodzielnie. Zanim jednak zdecydujemy się na własną rękę rozliczać swoją firmę, warto pamiętać o tym, że polskie prawo podatkowe jest bardzo skomplikowane, a nawet drobne niedopatrzenie w prowadzonych rachunkach, mogą skutkować nałożenie przez fiskus bardzo wysokich kar, dlatego zwykle bezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się powierzenie prowadzenie rozliczeń zewnętrznemu biuru rachunkowemu. Należy jednak pamiętać, że jeśli biuro popełni jakiś błąd w prowadzonych rachunkach, to odpowiedzialność ponosi i tak przedsiębiorca, dlatego przy wyborze biura rachunkowego trzeba być bardzo skrupulatnym. Dobrze jest sprawdzić oferty różnych biur, zweryfikować ich rzetelność, zapoznać się z opiniami poprzednich klientów i na podstawie tych informacji dokonać wyboru. Jeśli, jednak chcemy samodzielnie prowadzić księgowość firmy, warto sprawdzić, czy jakieś biuro rachunkowe nie oferuje okresowych audytów. W trakcie takich audytów fachowcy sprawdzają czy prowadzone przez podatnika rozliczenia są prowadzone we właściwy sposób. Takie rozwiązanie również pozwoli przedsiębiorcy na uniknięcie problemów z ZUS-em. Wybór konkretnego rozwiązanie jest sprawa indywidualną każdego przedsiębiorcy, jednak dokonując wyboru warto przeanalizować wady i zalety każdego rozwiązanie.


Więcej informacji znaleźć można na stronach:


Podsumowanie:

Prowadzenie nawet małej firmy w dzisiejszych czasach nie jest takie łatwe jak większości osób się wydaje, dlatego by nasza działalność odpowiednio prosperowała warto zorientować się jaką pomoc możemy otrzymać i w jakim zakresie jej najbardziej potrzebujmy. Uświadomienie sobie jakie słabe strony ma nasza firma pozwoli nam je wyeliminować i co za tym idzie przyczyni się do jej rozwoju.

Dodaj komentarz