Jak zabezpieczyć kruche pamiątki przy przeprowadzce – ceramika artystyczna

Decydując się na przeprowadzkę musimy starannie przemyśleć sposób przewiezienia rzeczy do nowego miejsca zamieszkania. W końcu zależy nam na tym, aby zostały one przetransportowane w sposób bezpieczny, dzięki czemu zachowają nienaruszony stan.

 

firma przeprowadzkowaDuży gabaryt

W przypadku mebli, a także innych przedmiotów o dużych gabarytach, całe pakowanie ogranicza się jedynie do zabezpieczenia przed ewentualnym porysowaniem ich powierzchni lub zgubieniem jednego z elementów budowy. Jednak mając na uwadze rzeczy o kruchej konstrukcji, a także przedmioty szczególnie dla nas cenne, powinniśmy z większą troskę zająć się ich odpowiednim spakowaniem.

 

Pakowanie rzeczy

Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zwykłe przeniesienie rzeczy do worków. Jednak nie dadzą one odpowiedniej ochrony rzeczom mniej trwałym. Przewożenie znajdujących się w workach przedmiotów z jednego miejsca na drugie, grozi stłuczeniem lub naruszeniem ich, zwłaszcza jeśli są one szczególnie podatne na zniszczenia. Byle jakie pakowanie może skutkować także późniejszą dezorganizacją w nowym miejscu zamieszkania. Dlatego odpowiednie spakowanie ma nie tylko zabezpieczyć przewożone wyposażenie, lecz również pomóc nam odnaleźć się podczas urządzania domu.

 

przeprowadzanie sięKruche rzeczy

Rzeczy podatne na zniszczenia, takie jak zastawy, rękodzieło artystyczne, rzeźby czy inne dekoracje, należy umieścić w odpowiednio przygotowanych kartonach. Jeżeli do tego, przewozimy wyroby kruche z kategorii szkło dekoracyjne lub inne delikatne w swej konstrukcji rzeczy, musimy zabezpieczyć ich konstrukcje. W tym celu należy puste miejsca w kartonie wyłożyć miękkim tworzywem – może to być folia bąbelkowa lub wypełniacz z gatunku styropianowych. Przedmioty wykonane ze szkła warto również zabezpieczyć poprzez obwinięcie ich papierem lub gazetami. Dzięki temu, nie będą się o siebie ocierać, co pozwoli uniknąć powstawaniu nieestetycznych rys na powierzchni. Każdy kruchy przedmiot powinien być zabezpieczony ze wszystkich stron.

Starajmy się wybrać odpowiednią wielkość kartonu. Jeżeli zmieścimy w nim za dużo rzeczy, mogą się o się o siebie otłuc. Tak samo w przypadku zbyt dużej ilości luzu, rzeczy będą się przesuwać w niekontrolowany sposób. Może to spowodować pęknięcia lub inne formy zniszczenia, dlatego warto jest dopasować wielkość kartonu do pakowanych przedmiotów.

 

pakunekUkładanie rzeczy

Ważnym czynnikiem decydującym o stanie przewiezionych rzeczy jest również ułożenie ich w danym samochodzie. Jeżeli zajmujemy się tym na własną rękę, musimy pamiętać o jednej prostej zasadzie – najcięższe rzeczy kładziemy na dół, podczas gdy dla tych kruchych przygotowujemy miejsce na górze. Warto odpowiednio je przymocować, aby nie spadły. Starajmy się nie wykonywać żadnych gwałtownych manewrów podczas transportu wyposażenia samochodem.

 

Usługi przeprowadzkowe

W przypadku, gdy korzystamy z pomocy firmy zajmującej się profesjonalnymi przeprowadzkami, aby nie doszło do naruszenia cennych rzeczy, możemy odpowiednio oznaczyć kartony. Będzie to znak dla pracowników, aby dane przedmioty potraktować ze szczególnie cenną uwagą. Oznaczenie poszczególnych pudeł pomoże nam również szybciej i bardziej sprawnie dokonać wypakowania gdy nasze rzeczy dotrą już w nasze nowe miejsce zamieszkania. Będziemy po prostu wiedzieli, gdzie co się znajduje zamiast gorączkowo szukać i przypominać sobie, czy aby na pewno o czymś nie zapomnieliśmy.

Przeprowadzki to dość skomplikowane procesy, podczas których musimy pamiętać o wielu rzeczach. Starajmy się zadbać o przedmioty cenne dla nas ze względu na swoją wartość sentymentalną. W końcu nie da się odkupić pamiątek.

 


 

przeprowadzkiWięcej informacji znaleźć można:

 


 

kartonPrzykładowe opakowania przydatne w czasie przeprowadzki:

  • Folia stretch, bąbelkowa
  • Kartony
  • Worki
  • Papier i gazety

 

7 thoughts on “Jak zabezpieczyć kruche pamiątki przy przeprowadzce – ceramika artystyczna”

Leave a Comment