Zadbany samochód – jak tego dokonać

W dzisiejszych czasach niemal każdy ma samochód, jednak mieć, a dbać to dwie różne rzeczy, bo w gruncie rzeczy bardzo niewielu kierowców o swoje samochody dba, a warto, bo jeśli chcemy by samochód służył nam przez długie lata i dobrze przy tym wyglądał, należy się o niego odpowiednio zatroszczyć i w gruncie rzeczy nie wymaga to wiele wysiłku. W jaki sposób zatem można o samochód zadbać?

Odświeżenie i zakonserwowanie karoserii – lakiery samochodowe

SamochódTym na czym czas najmocniej odciska swoje piętno w samochodzie jest karoseria. Wraz z upływem czasu i skutkami codziennej eksploatacji powstają na niej rysy, lakier zaczyna odchodzić i pod wpływem promieni słonecznych płowieć. Dlatego raz na jakiś czas konieczne są miejscowe lub całościowe naprawy, w zależności od stanu karoserii i znajdującego się na niej lakieru. Jeśli mowa o miejscowych naprawach, to ich czas jest zwykle dość krótki, całościowe zajmują więcej czasu, jednak jeśli chcemy odpowiednio zabezpieczyć karoserie przed korozją to warto to zrobić, dzięki temu samochód nie tylko lepiej będzie wyglądał, ale także wydłuży się jego żywotność, a przynajmniej części jego elementów.

Zadbany samochód – kosmetyki samochodowe

Zadbany samochódCodzienna eksploatacja wpływa nie tylko na zewnętrzne elementy samochodu, ale także i na wewnętrzne, a co za tym idzie, jeśli chcemy zadbać o samochód to musimy zadbać o wszystko, dlatego ważne jest to by regularnie go czyścić, konserwować. W osiągnięciu tego celu mogą nam pomóc tak zwane kosmetyki samochodowe, do których możemy zaliczyć takie specyfiki jak:

  • szampony
  • proszki
  • woski
  • aktywne piany
  • zabezpieczenia kwarcowo-ceramiczne

Oczywiście to tylko niektóre z dostępnych na rynku kosmetyków, jednak przedstawione powyżej środki z powodzeniem pozwalają pielęgnacje karoserii i tapicerki, a także na ochronę poszczególnych elementów samochodu przed skutkami codziennej eksploatacji, więc w gruncie rzeczy pozwalają one zarazem przedłużyć żywotność owych części jak i w ogólnym rozrachunku odświeżają one wygląd auta. Jednak, żeby było one skuteczne, należy je stosować regularnie i z dość dużą częstotliwością, dodatkowo warto także wybierać produkty pielęgnacyjne sprawdzonych marek, bo wówczas mamy gwarancje, że rzeczywiście pomogą one chronić samochód.

Lepiej zapobiegać niż leczyć – plandeki samochodowe

Samochody pod blokiemSkutki oddziaływania czynników szkodliwych na samochód są zwykle wyraźnie widoczne, nie da się ich całkowicie wyeliminować, jednak można zdecydowanie je ograniczyć, dzięki czemu będą one miały mniejszy wpływ na auto. Najlepszym rozwiązaniem jest garażowanie samochodu, jednak jako, że większość osób nie ma zwykle takiej możliwości to dobrą alternatywą jest plandeka samochodowa, która także ogranicza wpływ czynników szkodliwych na samochód. Pomoże ona chronić samochód przed działaniem czynników atmosferycznych i mechanicznych ( w pewnym stopniu).

Plandeka na samochód osobowy – co należy wiedzieć

Plandeki na samochody to w praktyce takie duże pokrowce, które zakłada się na samochód i u doły ściga gumką, dzięki czemu samochód od góry jest zabezpieczony względnie trwałym materiałem. Co za tym idzie taka plandeka, chroni samochód przed liśćmi, deszczem, śniegiem i promieniowaniem słonecznym, które ma bardzo niekorzystny wpływ na lakier. W pewnym sensie pozwala ona także chronić auto przed zarysowaniami, jednak jeśli ktoś będzie chciał auto uszkodzić, to i tak to zrobi. Plandeka także z powodzeniem chroni samochód, a właściwie szyby przed zamarzaniem, dzięki czemu eliminuje konieczność skrobania ich, cop jest akurat bardziej korzystne dla kierowy niż samego samochodu. Nie chroni ona jednak podwozia, które jest dość mocno narażone na korozje, jednak jakby nie było to rozwiązanie i tak pozwala wyeliminować całkiem dużo czynników szkodliwych, a co za tym idzie jest ono całkiem opłacalne, jeśli chcemy zabezpieczyć swoje auto.


 

Źródła informacji wykorzystanych w artykule:


 

Kilka słów na zakończenie:

Zadbany samochód to nie tylko piękny samochód, ale także i sprawny samochód, a jako, że w dzisiejszych czasach bez auta praktycznie jak bez ręki tym bardziej o swoje samochody powinniśmy dbać. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że tak naprawdę, by samochód utrzymać w dobrym stanie nie trzeba zbyt wiele wysiłku to chyba nie trzeba nikogo długo przekonywać, że warto.

Dodaj komentarz